Korzystanie z witryny olesnica.wroc.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookies, więcej informacji pod tym linkiem.
Szanowni Państwo,

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO).
Uprzejmie informujemy, że administratorem danych osobowych jest Gmina Oleśnica, reprezentowana przez Wójta Gminy Oleśnica.
Celem przetwarzania danych jest realizacja prawnych obowiązków administratora.
Szczegółowe informacje o przetwarzaniu danych osobowych dostępne są pod tym adresem.
 
Witamy na www.olesnica.wroc.pl
Facebook Gminy Oleœnica Nagrody, wyróżnienia i podziękowania dla Urzędu Gminy Oleœnica Elektroniczne Biuro Obsługi Ineresanta Biuletyn Informacji Publicznej Gminy Oleśnica Prawo Gminne Dane kontaktowe
 
   
 
 
GminaSamorządUrządKultura i SportOświataPomoc SpołecznaFinansePrzetargi i konkursy
  
 
  Nawigator: Strona główna / AktualnościMiesiąc: Rok:
Pierwsza sesja nowo wybranych radnych.
2100-11-09 09:50:03, opublikował: Kembłowska Agnieszka
Postanowienie Komisarza Wyborczego we Wrocławiu II z dnia 7 listopada 2018 r. w sprawie zwolania pierwszej sesji Rady Gminy Olesnica.
Czytaj
Urząd Gminy Oleśnica nieczynny 12 listopada 2018 r, w poniedziałek
2100-11-08 09:45:40, opublikował: Szymańska Urszula

Na podstawie Ustawy z dnia 7 listopada 2018 roku o ustanowieniu Święta Narodowego z okazji Setnej Rocznicy Odzyskania Niepodległości Rzeczypospolitej Polskiej (Dz. U. z 2018 roku, poz. 2117) Urząd Gminy Oleśnica w dniu 12 listopada 2018 roku będzie nieczynny.

Czytaj
Gazyfikacja Gminy Oleśnica
2027-09-27 14:34:54, opublikował: Bojanowski Paweł

Gazyfikacja Gminy Oleśnica

Informacja z dnia 1 lutego 2018 r.:

Szanowni Państwo,
Mieszkańcy miejscowości Boguszyce i Spalice !

W związku z działaniami podjętymi przez Gminę Oleśnica i Polską Spółkę Gazownictwa (PSG) dot. budowy sieci gazowej w sołectwach Boguszyce, Osiedle Boguszyce i Spalice, informuję, że na dzień 31 stycznia 2017 r. do Urzędu Gminy Oleśnica wpłynęły 134 wnioski, od mieszkańców i przedsiębiorców z ww. miejscowości, o określenie warunków przyłączenia gazu ziemnego. Ilość złożonych wniosków oraz wnioskowana moc przyłączeniowa urządzeń gazowych miała wpływ na pozytywny wynik analizy techniczno-ekonomicznej przeprowadzonej przez PSG. Koncepcja gazyfikacji powyższego obszaru została zaakceptowana przez Dyrekcję Oddziału Zakład Gazowniczy we Wrocławiu i wdrożona do Planu Inwestycyjnego na lata 2018-2019. Gazyfikacja podzielona została na trzy etapy, z czego pierwszy realizowany będzie do Zakładu Galwanizacyjnego w miejscowości Boguszyce ze względu na deklarowany przez ww. zakład wolumen zużycia paliwa gazowego.

Osoby, które nie złożyły jeszcze wniosków o przyłączenie do sieci gazowej mogą wypełnione wnioski składać w Urzędzie Gminy Oleśnica lub do PSG Sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu, przy ul. Ziębickiej 44, 50-507 Wrocław. Za pośrednictwem Urzędu zebrane wnioski również zostaną przekazane do PSG.

Aktualne informacje dotyczące przedmiotowej inwestycji oraz formularze wniosków dostępne są na stronie internetowej tut. Urzędu (www.olesnica.wroc.pl).

Jestem przekonany, że gazyfikacja następnych trzech sołectw z terenu gminy Oleśnica (dotychczas zgazyfikowano cztery sołectwa), po pierwsze w znacznym stopniu przyczyni się do poprawy jakości życia naszych mieszkańców, ale co ważne w perspektywie rozwoju gminy, wpłynie również na wzrost atrakcyjności kolejnych terenów dla potencjalnych inwestorów.

Korzystając z okazji chciałem podziękować mieszkańcom za złożone wnioski, sołtysom gazyfikowanych sołectw oraz Przewodniczącemu Rady Gminy Oleśnica Panu Tadeuszowi Kunajowi za zaangażowanie w walce o tak ważną dla gminy inwestycję.

Wójt Gminy Oleśnica
Marcin Kasina

  Proponowane przez PSG etapy realizacji gazyfikacji - mapa

Czytaj
Znak graficzny Prezydenta RP „Stulecie Odzyskania Niepodległości 1918-2018".
2020-08-07 10:50:29, opublikował: Szymańska Urszula

Już od miesiąca sierpnia 2018 do czerwca 2019 roku korespondencja wychodząca z Urzędu Gminy Oleśnica będzie wzbogacona znakiem graficznym Prezydenta RP
„Stulecie Odzyskania Niepodległości 1918-2018".

Stosowanie okolicznościowego znaku graficznego Prezydenta RP „Stulecie Odzyskania Niepodległości 1918–2018” bezpośrednio wiąże się z obchodami stulecia odzyskania przez Rzeczpospolitą niepodległości.

Czytaj
Kiermasz Bożonarodzeniowy w UGO
2018-11-14 08:41:57, opublikował: Bojanowski Paweł

W dniu 20 listopada 2018 r. (wtorek) w godzinach od. 12.00 do 16.00 w Urzędzie Gminy Oleśnica odbędzie sie kiermasz Bożonarodzeniowy organizowany przez Warsztat Terapii Zajęciowej Caritas w Dobroszycach.

Wszystkich zainteresowanych zapraszamy!

Czytaj
Sprawozdanie z przeprowadzonych konsultacji społecznych dotyczących nazw ulic w miejscowości Smardzów
2018-10-30 11:41:05, opublikował: Ogrodnik Mariusz
Czytaj
Konkurs recytatorski "Piękna nasza Polska cała…"
2018-10-26 14:48:25, opublikował: Rzeźnik Marcin

Piękna nasza Polska cała… – pod takim hasłem 24.10. 2018r. w sali GOK w Ligocie Polskiej pod patronatem Wójta Gminy Oleśnica Marcina Kasiny odbyła się kolejna edycja Gminnego Konkursu Recytatorskiego klas 0-III. Wzięło w niej udział kilkudziesięciu uczestników ze szkół gminy Oleśnica oraz z Niepublicznego Przedszkola „Przedszkolandia” w Poniatowicach. Gości przywitał dyrektor SP w Ligocie Polskiej Leszek Witkowski, a w uroczysty nastrój wprowadziła obecnych uczennica klasy III SP w Ligocie Polskiej Maja Jankowska, która wykonała muzyczną składankę.

Jury w składzie: Anna Łach, Milena Piętka, Dagmara Makowczyńska. wyłoniono następujących laureatów:

Kategoria 6-latki: Antoni Kotwa (SP Ligota Polska, opiekun A. Zarazińska), Piotr Drozd (SP im. Kawalerów Orderu Uśmiechu w Smolnej, opiekun K. Pusz), Amelia Adamus (Niepubliczne Przedszkole „Przedszkolandia” w Poniatowicach, opiekun I. Marczewska) Oliwia Wziątek (SP w Ligocie Polskiej, opiekun B. Malewska), Filip Witek (SP we Wszechświętem, opiekun A. Wojtowicz).

Kategoria klas I: Julia Turczyn (SP we Wszechświętem, opiekun R. Boruta), Julia Danik (SP im. Kawalerów Orderu Uśmiechu w Smolnej, opiekun L. Orzechowska) Krzysztof Dyksik (SP w Ligocie Polskiej, opiekun J. Mielczarek).

Kategoria klas II: Alicja Wolszczak (SP im. UNICEF w Ligocie Małej , opiekun A. Chanusiak), Alicja Żyła ( SP im. Kawalerów Orderu Uśmiechu w Smolnej, opiekun E. Matyszczak), Nikola Łajbis (SP we Wszechświętem, opiekun D. Michalak).

Kategoria klas III: Antoni Cieślak (SP im. Kawalerów Orderu Uśmiechu w Smolnej, opiekun M. Woźna), Julia Świder (SP we Wszechświętem, opiekun A. Jędrzejczuk), Julia Chlebosz (SP w Ligocie Polskiej, opiekun M. Kryłat).

Wójt Marcin Kasina pogratulował uczestnikom talentu recytatorskiego i życzył dalszych sukcesów. Wręczył również wszystkim dyplomy i upominki oraz nagrody dla laureatów.

Gospodarzem konkursu była Szkoła Podstawowa w Ligocie Polskiej, a organizatorkami H. Jaremków, M. Kryłat, J. Mielczarek.

Szkoła Podstawowa w Ligocie Polskiej.

Czytaj
Wszystkich: 1415, wyświetlone od 0 do 7    Następne >
     
   
 
Serwis zgodny z specyfikacją HTML 4.01
Arkusze stylów zgodne z specyfikacją CSS
:: Prywatność :: Nota prawna :: CopyrightUrząd Gminy Oleśnica - operator i właściciel strony Hosted byProvider - dostawca usług internetowych Created byeFabrika - kreator strony internetowej Statystyki Stronę monitoruje stat24