Korzystanie z witryny olesnica.wroc.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookies, więcej informacji pod tym linkiem.
Szanowni Państwo,

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO).
Uprzejmie informujemy, że administratorem danych osobowych jest Gmina Oleśnica, reprezentowana przez Wójta Gminy Oleśnica.
Celem przetwarzania danych jest realizacja prawnych obowiązków administratora.
Szczegółowe informacje o przetwarzaniu danych osobowych dostępne są pod tym adresem.
 
Witamy na www.olesnica.wroc.pl
Facebook Gminy Oleœnica Nagrody, wyróżnienia i podziękowania dla Urzędu Gminy Oleœnica Elektroniczne Biuro Obsługi Ineresanta Biuletyn Informacji Publicznej Gminy Oleśnica Prawo Gminne Dane kontaktowe
 
   
 
 
GminaSamorządUrządKultura i SportOświataPomoc SpołecznaFinansePrzetargi i konkursy
  
 
  Nawigator: Strona główna / AktualnościMiesiąc: Rok:
Nadanie imienia Szkole Podstawowej w Ligocie Małej
2018-10-03 10:21:30, opublikował: Pawłowska Agnieszka

Nadanie imienia Szkole Podstawowej w Ligocie Małej

Czytaj
Radni jednomyślni w sprawie absolutorium dla Wójta Marcina Kasiny !
2018-06-22 15:13:20, opublikował: Kembłowska Agnieszka

Radni jednomyślni w sprawie absolutorium dla Wójta Marcina Kasiny !

Zwołana na dzień 25 maja 2018 r. XLIV sesja Rady Gminy Oleśnica miała szczególny charakter. Poświęcona była zatwierdzeniu sprawozdania z wykonania budżetu gminy za 2017 rok.

Czytaj
Przeszkolono przedsiębiorców
2018-06-13 11:36:23, opublikował: Gieroń-Bojanowska Paulina

Z uwagi na wejścia w życie Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych, tzw. RODO, Wójt Gminy Oleśnica zorganizował szkolenie dotyczące ochrony danych osobowych skierowane do przedsiębiorców z terenu gminy. W maju zostały wysłane zaproszenia do 767 firm, czyli do tzw. małych, średnich jak i dużych przedsiębiorców.
Z zaproszenia skorzystało 81 osób, a z uwagi na liczne zainteresowanie szkoleniem przeprowadzono je w dwóch turach – 11 i 12 czerwca 2018 r. w Sali Narad Urzędu Gminy Oleśnica. Szkolenie poprowadziła Pani Agata Janiszewska-Skowron, która pełni funkcję Inspektora Ochrony Danych Osobowych w Urzędzie Gminy Oleśnica.

Czytaj
Spotkanie byłych pracowników Urzędu Gminy Oleśnica
2018-04-06 12:31:11, opublikował: Bojanowski Paweł

W dniu 23 marca 2018 roku w Urzędzie Gminy Oleśnica odbyło się spotkanie emerytów – byłych pracowników Urzędu.

Pracownicy, którzy bezpośrednio z Urzędu odeszli na emeryturę spotkali się z Wójtem Marcinem Kasiną, Przewodniczącym Rady Tadeuszem Kunajem oraz Sekretarzem Gminy Krzysztofem Skórzewskim, a także starszymi stażem pracownikami Urzędu. Była to okazja na wspólną rozmowę w miłej atmosferze.
Z okazji nadchodzących Świąt Wielkiej Nocy, Wójt złożył przybyłym gościom życzenia zdrowia oraz wszelkiej pomyślności, a także podziękował za wieloletnią i oddaną pracę na rzecz samorządu gminnego.

Agnieszka Kembłowska

Czytaj
Pokochaj! Adoptuj! Akcja promująca adopcję zwierząt.
2018-02-28 15:13:45, opublikował: Bojanowski Paweł

Przedstawiamy Państwu film będący efektem końcowym kampanii, finansowanej przez Gminę Oleśnica, promującej adopcję zwierząt.

Częścią kampanii były spotkania dzieci z gminnych szkół z Panią Agnieszką Szachidewicz, reprezentującą Ośrodek Adopcyjny "Przytul Pyska" w Boguszycach.

Do szkół Pani Agnieszka zabierała psy, opowiadała o ich zachowaniach, uczulała dzieci na ich los i zachęcała do adopcji.

Dzieci otrzymały gadżety i upominki, a w szkołach, urzędzie i na terenie Gminy zawisły plakaty zachęcające do adopcji zwierząt.

Małgorzata Sykała

Czytaj
XXIII Międzygminny Przegląd Grup Kolędniczych
2017-12-14 10:14:00, opublikował: Bojanowski Paweł

Czytaj
Znicze pamięci o historii…
2017-10-13 12:59:53, opublikował: Bojanowski Paweł

Znicze pamięci o historii…

W dniu 12 października br. w Boguszycach przy odnowionym we wrześniu obelisku upamiętniającym szlak bojowy 2 Korpusu Pancernego Wojska Polskiego pojawili się przedstawiciele koła Związku Żołnierzy Wojska Polskiego Im. Ziemi Oleśnickiej i koła Lotnik z Oleśnicy.
Okazją do przybycia i zapalenia zniczy pamięci była 74 rocznica bitwy pod Lenino, która rozpoczęła szlak bojowy Ludowego Wojska Polskiego.
Po odegraniu hymnu przez st. szer. rez. Leszka Droździaka delegacja w składzie: Pani Jadwiga Bodo sołtys Boguszyc, Jan Gałązka z koła ZZWP Lotnik w mundurze ułana jazłowieckiego i Zdzisław Gołębiowski podeszła ze zniczami pod obelisk i złożyła je u jego podnóża.
Potem chwila zadumy i uczestnicy udali się do swoich domów.

info: Jerzy Trzciński
foto: Jan Łaski mjr rez.

Czytaj
Wszystkich: 129, wyświetlone od 0 do 7    Następne >
     
   
 
Serwis zgodny z specyfikacją HTML 4.01
Arkusze stylów zgodne z specyfikacją CSS
:: Prywatność :: Nota prawna :: CopyrightUrząd Gminy Oleśnica - operator i właściciel strony Hosted byProvider - dostawca usług internetowych Created byeFabrika - kreator strony internetowej Statystyki Stronę monitoruje stat24