Korzystanie z witryny olesnica.wroc.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookies, więcej informacji pod tym linkiem.
Szanowni Państwo,

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO).
Uprzejmie informujemy, że administratorem danych osobowych jest Gmina Oleśnica, reprezentowana przez Wójta Gminy Oleśnica.
Celem przetwarzania danych jest realizacja prawnych obowiązków administratora.
Szczegółowe informacje o przetwarzaniu danych osobowych dostępne są pod tym adresem.
 
Witamy na www.olesnica.wroc.pl
Facebook Gminy Oleœnica Nagrody, wyróżnienia i podziękowania dla Urzędu Gminy Oleœnica Elektroniczne Biuro Obsługi Ineresanta Biuletyn Informacji Publicznej Gminy Oleśnica Prawo Gminne Dane kontaktowe
 
   
 
 
GminaSamorządUrządKultura i SportOświataPomoc SpołecznaFinansePrzetargi i konkursy
  
 
  Nawigator: Strona główna / Przewodnik gminny / Sołectwa

Smolna: Podstawowe informacje

Wieś wzmiankowana w 1266 r. w podpisanym przez księcia wrocławskiego Henryka III wykazie miejscowości przekazanych dziedzicznemu sołtysowi, Wilhelmowi z Dzierżoniowa. Zabudowa wsi po obu stronach drogi z Bierutowa do Oleśnicy. W centrum wsi wpisany do rejestru zabytków neogotycki kościół p.w. Podwyższenia Krzyża Świętego z 1853-1854 r. z wieżą i cmentarzem przykościelnym. W północnej części wsi – zespół dworu z relikwiami folwarku. Na południe od zabudowy wsi, przy drodze do Nowej Ligoty, relikty folwarku pańskiego z zagospodarowaniem parkowym.

Świetlica w Smolnej

Adres Zarządca Więcej informacji
Smolna 46a Gminny Ośrodek Kultury Oleśnica
z siedzibą w Boguszycach
tel. kontaktowy 71 314 02 37
www.gokolesnica.pl

Plac zabaw w Smolnej
Lokalizacja Nr. ew. działki Właściciel nieruchomości Zarządca
Smolna 217 Gmina Oleśnica Urząd Gminy Oleśnica

     
   
 
Serwis zgodny z specyfikacją HTML 4.01
Arkusze stylów zgodne z specyfikacją CSS
:: Prywatność :: Nota prawna :: CopyrightUrząd Gminy Oleśnica - operator i właściciel strony Hosted byProvider - dostawca usług internetowych Created byeFabrika - kreator strony internetowej Statystyki Stronę monitoruje stat24