Korzystanie z witryny olesnica.wroc.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookies, więcej informacji pod tym linkiem.
Szanowni Państwo,

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO).
Uprzejmie informujemy, że administratorem danych osobowych jest Gmina Oleśnica, reprezentowana przez Wójta Gminy Oleśnica.
Celem przetwarzania danych jest realizacja prawnych obowiązków administratora.
Szczegółowe informacje o przetwarzaniu danych osobowych dostępne są pod tym adresem.
 
Witamy na www.olesnica.wroc.pl
Facebook Gminy Oleœnica Nagrody, wyróżnienia i podziękowania dla Urzędu Gminy Oleœnica Elektroniczne Biuro Obsługi Ineresanta Biuletyn Informacji Publicznej Gminy Oleśnica Prawo Gminne Dane kontaktowe
 
   
 
 
GminaSamorządUrządKultura i SportOświataPomoc SpołecznaFinansePrzetargi i konkursy
  
 
  Nawigator: Strona główna / Dla inwestorów / Zwolnienia w podatku od nieruchomości

Kalendarz na Lipiec 2020:

PnWtŚrCzPtSoN
1 2 3 4 5
6 7 89 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31

Dziś mamy 190 dzień roku
do końca pozostało 176 dni
Znak zodiaku:Rak
Zwolnienia w podatku od nieruchomości

   Rada Gminy Oleśnica podjęła uchwałę w sprawie zwolnień od podatku od nieruchomości dla przedsiębiorców w ramach pomocy de minimis. Przedsiębiorcy, którzy wznieśli nowy budynek lub budowlę bądź rozbudowali, nadbudowali lub odbudowali te już istniejące, z przeznaczeniem na prowadzenie działalności gospodarczej, mogą ubiegać się o zwolnienie z podatku od tej nieruchomości.

   Na złożenie wniosku przedsiębiorca ma czas do 15 lutego roku następującego po roku, w którym nastąpiło oddanie do użytkowania wybudowanego obiektu lub zawiadomienie o oddaniu do użytkowania, wydane przez właściwy organ. Szczegółowe zasady otrzymania zwolnienia od podatku od nieruchomości zostały określone w omawianej uchwale, która obowiązuje do 30 czerwca 2021 r.

   Uchwała wpisuje się w strategię gminy mającą na celu wspieranie jej rozwoju poprzez przyciąganie nowych inwestycji. Ułatwienia dla przedsiębiorców w ramach pomocy de minims należą do jednych z najważniejszych elementów, uwzględnianych przy ubieganiu się o tytuł GMINY FAIR PLAY, który gmina otrzymała w latach 2012 – 2014.

   Obwieszczenie Nr 1/20 Rady Gminy Oleśnica z dnia 31 stycznia 2020 r. w sprawie ogłoszenia jednolitego tekstu uchwały w sprawie zwolnień od podatku od nieruchomości dla przedsiębiorców w ramach pomocy de minimis

     
   
 
Serwis zgodny z specyfikacją HTML 4.01
Arkusze stylów zgodne z specyfikacją CSS
:: Prywatność :: Nota prawna :: CopyrightUrząd Gminy Oleśnica - operator i właściciel strony Hosted byProvider - dostawca usług internetowych Created byeFabrika - kreator strony internetowej Statystyki Stronę monitoruje stat24