Korzystanie z witryny olesnica.wroc.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookies, więcej informacji pod tym linkiem.
Szanowni Państwo,

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO).
Uprzejmie informujemy, że administratorem danych osobowych jest Gmina Oleśnica, reprezentowana przez Wójta Gminy Oleśnica.
Celem przetwarzania danych jest realizacja prawnych obowiązków administratora.
Szczegółowe informacje o przetwarzaniu danych osobowych dostępne są pod tym adresem.
 
Witamy na www.olesnica.wroc.pl
Facebook Gminy Oleśnica Wideotďż˝umacz Elektroniczne Biuro Obsďż˝ugi Ineresanta Biuletyn Informacji Publicznej Gminy Oleśnica Prawo Gminne Dane kontaktowe
 
   
 
 
GminaSamorządUrządKultura i SportOświataPomoc SpołecznaFinansePrzetargi i konkursy
  
 
  Nawigator: Strona główna / Invest in Gmina Oleśnica


Kalendarz na Grudzień 2022:

PnWtŚrCzPtSoN
1 2 3 4
5 6 78 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31

Dziś mamy 341 dzień roku
do końca pozostało 24 dni
Znak zodiaku:Strzelec
Invest in Gmina Oleśnica

Szanowni Państwo,

   Marzeniem każdego włodarza jest stworzenie stabilnego a zarazem nowoczesnego miejsca, które dba o swoich mieszkańców i wspiera ich w rozwoju. Zbudowanie “Małej Ojczyzny” w której warto żyć i pracować. Patrząc na stały wzrost liczby zameldowanych w gminie Oleśnica (od niecałych 10 000 na początku lat 90-tych do 13 765 na chwilę obecną) widać dobre obranie kierunku działań wpływających na jakość życia.

   Największym kapitałem Gminy Oleśnica, oprócz doskonałej lokalizacji dla potencjalnych inwestorów, są właśnie mieszkańcy – zaangażowani, rzetelni, o gruntownej wiedzy zawodowej i ciągle podnoszący swoje kwalifikacje. Dla firm chcących dołączyć do prężnie działających na terenie gminy od wielu lat przedsiębiorców, samorząd zapewnia najniższe stawki krajowe podatku od środków transportowych oraz zwolnienie z podatku od nieruchomości w ramach pomocy de minimis.

   Czynnikiem wpływającym na atrakcyjność terenu gminy są niewątpliwie inwestycje. Gmina Oleśnica w ostatniej dekadzie sukcesywnie zwiększa nakłady finansowe na rozwój. W roku 2011 była to kwota 5,36 mln zł, a w 2019 roku wydatkowano już kwotę w wysokości 11,63 mln zł. Inwestując w przyszłość sprawnie wykorzystujemy funduszy europejskie oraz krajowe, co wpływa na poprawę infrastruktury i przynosi wymierne korzyści mieszkańcom.

   Zachęcam Państwa do zapoznania się z informacjami na temat Gminy Oleśnica zawartymi w zakładce “Invest in Gmina Oleśnica”. Mam nadzieję, że wyczerpująco odpowiedzą na Państwa pytania.

Z wyrazami szacunku

Marcin Kasina