Korzystanie z witryny olesnica.wroc.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookies, więcej informacji pod tym linkiem.
Szanowni Państwo,

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO).
Uprzejmie informujemy, że administratorem danych osobowych jest Gmina Oleśnica, reprezentowana przez Wójta Gminy Oleśnica.
Celem przetwarzania danych jest realizacja prawnych obowiązków administratora.
Szczegółowe informacje o przetwarzaniu danych osobowych dostępne są pod tym adresem.
 
Witamy na www.olesnica.wroc.pl
Facebook Gminy Oleœnica Nagrody, wyróżnienia i podziękowania dla Urzędu Gminy Oleœnica Elektroniczne Biuro Obsługi Ineresanta Biuletyn Informacji Publicznej Gminy Oleśnica Prawo Gminne Dane kontaktowe
 
   
 
 
GminaSamorządUrządKultura i SportOświataPomoc SpołecznaFinansePrzetargi i konkursy
  
 
  Nawigator: Strona główna / AktualnościX Jarmark Produktu Lokalnego "Aktywna społeczność Dobrej i Widawy"
2018-09-12 07:54:59, opublikował: Bojanowski Paweł

X Jarmark Produktu Lokalnego „Aktywna społeczność Dobrej i Widawy”

Serdecznie zapraszam wszystkich spragnionych atmosfery folkloru i rękodzieła na oleśnicki Rynek już w przyszłą sobotę i niedzielę 15 i 16 września. Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania Dobra Widawa już po raz dziesiąty organizuje Jarmark Produktu Lokalnego, w tym roku pod hasłem „Aktywna społeczność Dobrej i Widawy”. Jarmark jest samodzielną inicjatywą Stowarzyszenia. Termin Jarmarku także nie jest przypadkowy. Odbywa się w tym samym terminie, co trwające przez kilka dni w mieście Dni Europy. Za wyborem stolicy powiatu oleśnickiego na lokalizację naszej imprezy przemawiał taki argument, że znajduje się w centrum naszego Partnerstwa liczącego dziesięć gmin, zarówno z powiatu oleśnickiego, wrocławskiego jak również namysłowskiego i oławskiego.

Wszystko to, co pojawia się na Jarmarku – zarówno w ramach sprzedaży i degustacji produktów lokalnych jak i przeglądu zespołów ludowych i folklorystycznych z gmin członkowskich, jest wizytówką naszego regionu, również poza granicami naszego kraju. Nasze Stowarzyszenie przez te dwa dni stara się przybliżyć nie tylko mieszkańcom Oleśnicy ale również gościom miast Partnerskich Oleśnicy, to co jest lokalnie najbardziej wartościowe, wytwarzane często wyłącznie ręcznie, z wielką pieczołowitością i co najważniejsze z wielkim sercem. Naprawdę mamy się czym pochwalić w Europie! Występujące zespoły i produkty prezentowane na Jarmarku mogą się pochwalić wieloma krajowymi jak i zagranicznymi nagrodami, w tym  rejestracją na prestiżowych Listach Produktów Tradycyjnych. W tegorocznej edycji weźmie udział ponad 70 wystawców, 15 zespołów ludowych i folklorystycznych. Na odwiedzających będą czekały liczne atrakcje: odbędą się bezpłatne warsztaty min.: z ceramiki i wikliny oraz pokaz rycerzy i dam dworu. Dla najmłodszych przewidziano ciekawe animacje min. zabawy z domowymi zwierzętami.

W fotobudce - w wyznaczonych godzinach - będzie można sobie zrobić bezpłatne pamiątkowe zdjęcia z imprezy. Jeszcze raz wszystkich serdecznie zapraszam na przyszły weekend do Oleśnicy.

  zobacz plakat (format PDF)

Info: Lokalna Grupa Działania Dobra Widawa

 
     
   
 
Serwis zgodny z specyfikacją HTML 4.01
Arkusze stylów zgodne z specyfikacją CSS
:: Prywatność :: Nota prawna :: CopyrightUrząd Gminy Oleśnica - operator i właściciel strony Hosted byProvider - dostawca usług internetowych Created byeFabrika - kreator strony internetowej Statystyki Stronę monitoruje stat24