Korzystanie z witryny olesnica.wroc.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookies, więcej informacji pod tym linkiem.
Szanowni Państwo,

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO).
Uprzejmie informujemy, że administratorem danych osobowych jest Gmina Oleśnica, reprezentowana przez Wójta Gminy Oleśnica.
Celem przetwarzania danych jest realizacja prawnych obowiązków administratora.
Szczegółowe informacje o przetwarzaniu danych osobowych dostępne są pod tym adresem.
 
Witamy na www.olesnica.wroc.pl
Facebook Gminy Oleœnica Nagrody, wyróżnienia i podziękowania dla Urzędu Gminy Oleœnica Elektroniczne Biuro Obsługi Ineresanta Biuletyn Informacji Publicznej Gminy Oleśnica Prawo Gminne Dane kontaktowe
 
   
 
 
GminaSamorządUrządKultura i SportOświataPomoc SpołecznaFinansePrzetargi i konkursy
  
 
  Nawigator: Strona główna / AktualnościKwartalne narady Wójta z Sołtysami • narada pożegnalna oraz inauguracyjna • Honorowy Gość narady
2019-03-26 08:59:15, opublikował: Kembłowska Agnieszka

Kwartalne narady Wójta z Sołtysami
• narada pożegnalna oraz inauguracyjna
• Honorowy Gość narady

Na kwartalnej naradzie, Zastępca Wójta Krzysztof Skórzewski wraz z Przewodniczącym Rady Tadeuszem Kunajem pożegnali sołtysów minionej siódmej kadencji.

Narada odbyła się w dniu 24 stycznia 2019 r. w sali narad w Urzędzie Gminy. Porządek obrad spotkania, w punkcie drugim, przewidywał prezentację multimedialną, podczas której przedstawiono najważniejsze inwestycje, które zostały zrealizowane, m.in. we współpracy z sołtysami w mijającej kadencji na terenie gminy.
Następnie obecni na sali przedstawiciele jednostek organizacyjnych oraz gminnej spółki komunalnej, a także kierownicy Referatów omówili sprawy bieżące w zakresie swoich obowiązków.
W związku z zakończeniem pełnienia funkcji Sołtysa w kadencji 2015 – 2019 Zastępca Wójta oraz Przewodniczący Rady złożyli wyrazy uznania za pełną zaangażowania pracę dla dobra społeczności lokalnej. Podziękowali także za wysiłek włożony na rzecz rozwoju Gminy Oleśnica i życzyli dalszych sukcesów w życiu osobistym i zawodowym.
Każdy z sołtysów otrzymał imienne podziękowania, a na zakończenie narady wykonano pamiątkowe zdjęcie.


Pamiątkowe zdjęcie.

Na kolejnej naradzie w dniu 7 marca 2019 r. Wójt Marcin Kasina, Zastępca Wójta Krzysztof Skórzewski oraz Przewodniczący Rady Tadeusz Kunaj powitali sołtysów obecnej ósmej kadencji.
Po wyborach w 29 sołectwach aż w 11 mieszkańcy wybrali nowych przedstawicieli swoich wsi.
Na wstępie gospodarze spotkania pogratulowali nowo wybranym sołtysom i życzyli powodzenia w pełnieniu tej ważnej dla gminy funkcji.
Za wzór do naśladowania dla nowych sołtysów postawiono społecznika i zasłużonego dla gminy samorządowca Mariana Słotnickiego - honorowego gościa pierwszej narady sołtysów, który był radnym od 1990 r. Funkcję radnego pełnił nieprzerwanie przez siedem kadencji, czyli do dnia 16 listopada 2018 roku. Natomiast funkcję sołtysa pełnił od drugiej kadencji, od dnia 04.01.1995 r., nieprzerwanie do siódmej kadencji, do dnia 20.02.2019 r. (razem sześć kadencji).
Poza tym: od 20 lat jest członkiem Kabaretu” Smolniacy”, od 45 lat - członkiem OSP Smolna, a przez kilka lat był - członkiem Zarządu Gminy Oleśnica.
Podczas swojej wieloletniej pracy na rzecz samorządu gminnego, odznaczony został m.in. „Srebrnym Krzyżem Zasługi” od Prezydenta RP – Bronisława Komorowskiego.
Wójt Marcin Kasina dziękując Marianowi Słotnickiemu za lata owocnej współpracy wyraził nadzieję na możliwość korzystania z doświadczenia wieloletniego samorządowca. Marian Słotnicki wzruszonym głosem odpowiedział: „Zapewniam, że jeżeli pan wójt poprosi o pomocną dłoń, to podam mu dwie”.


Od lewej: Marian Słotnicki - Honorowy Gość narady, Marcin Kasina - Wójt .

Następnie kierownik Referatu Dzielnicowych wraz z dzielnicowymi gminy Oleśnica przedstawili swoje rejony patrolowania oraz podali nr kontaktowe.

Prezentacja dzielnicowych.

Z kolei obecni na sali przedstawiciele jednostek organizacyjnych oraz spółki gminnej, a także kierownicy Referatów i pozostali pracownicy uczestniczący w spotkaniu, przedstawili się i omówili zakresy swoich obowiązków.
Każdy sołtys otrzymał informator, w którym ujęto najważniejsze informacje dotyczące jednostek pomocniczych gminy.
Na zakończenie spotkania Wójt złożył życzenia z okazji zbliżającego się (11.03.) dnia Sołtysa, a następnie Paniom Sołtysom wręczył róże z okazji Dnia Kobiet.


Narada sołtysów obecnej ósmej kadencji.

        Agnieszka Kembłowska

 
     
   
 
Serwis zgodny z specyfikacją HTML 4.01
Arkusze stylów zgodne z specyfikacją CSS
:: Prywatność :: Nota prawna :: CopyrightUrząd Gminy Oleśnica - operator i właściciel strony Hosted byProvider - dostawca usług internetowych Created byeFabrika - kreator strony internetowej Statystyki Stronę monitoruje stat24