Korzystanie z witryny olesnica.wroc.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookies, więcej informacji pod tym linkiem.
Szanowni Państwo,

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO).
Uprzejmie informujemy, że administratorem danych osobowych jest Gmina Oleśnica, reprezentowana przez Wójta Gminy Oleśnica.
Celem przetwarzania danych jest realizacja prawnych obowiązków administratora.
Szczegółowe informacje o przetwarzaniu danych osobowych dostępne są pod tym adresem.
 
Witamy na www.olesnica.wroc.pl
Facebook Gminy Oleśnica Wideotďż˝umacz Elektroniczne Biuro Obsďż˝ugi Ineresanta Biuletyn Informacji Publicznej Gminy Oleśnica Prawo Gminne Dane kontaktowe
 
   
 
 
GminaSamorządUrządKultura i SportOświataPomoc SpołecznaFinansePrzetargi i konkursy
  
 
  Nawigator: Strona główna / AktualnościPomoc dla osób uzależnionych od alkoholu
2017-08-17 14:29:29, opublikował: Gieroń-Bojanowska Paulina

W ubiegłym roku Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Oleśnicy, w składzie: Przewodnicząca, Sekretarz oraz wybrany odrębnie na każde spotkanie członek Komisji, spotkali się 5 razy celem przeprowadzenia rozmów motywujących do podjęcia leczenia oraz rozmów z członkami rodzin osób uzależnionych od alkoholu. Liczba zaproszonych na rozmowę wyniosła 47 osób (5 kobiet i 42 mężczyzn), z czego w wyznaczonym terminie stawiły się 33 osoby. Z roku na rok liczba osób, które otrzymują zaproszenie na tego rodzaju rozmowę wzrasta. Powyższe wynika z większej świadomości najbliższego otoczenia osób uzależnionych o możliwości zgłoszenia bliskiego, który nadużywa alkoholu do Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.

Osoby, które nie stawiły się na rozmowę z Komisją (pomimo dwukrotnego wysłania zaproszenia) lub nie wyrażają zgody na dobrowolne podjęcie leczenia, a jest spełniona co najmniej jedna ustawowa przesłanka, tj. dochodzi do rozkładu życia rodzinnego, demoralizacji małoletnich, systematycznego zakłócania spokoju i porządku publicznego, czy uchylania się od pracy, Komisja kieruje na badanie przeprowadzane przez biegłych orzekających w przedmiocie uzależnienia od alkoholu, a następnie składa wniosek do Sądu Rejonowego w Oleśnicy o zobowiązanie do poddania się leczeniu odwykowemu.

Wszystkie osoby, które szukają pomocy, ponieważ nadużywają alkoholu lub ktoś z bliskich boryka się z problemem uzależnienia, zachęcamy do kontaktowania się z następującymi instytucjami:

Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Oleśnicy
mająca siedzibę w Urzędzie Gminy Oleśnica
ul. 11 Listopada 24, 56-400 Oleśnica
tel. 71 314 02 12, e-mail: komisjarpa@olesnica.wroc.pl, www.olesnica.wroc.pl
Przychodnia Rejonowo – Specjalistyczna nr 1
Poradnia Terapii Uzależnień od Alkoholu
ul. Ludwikowska 10, 56-400 Oleśnica
tel. 71 798 28 21
Fundacja Św. Józefa w Oleśnicy
ul. Kazimierza Wielkiego 8, 56-400 Oleśnica
tel. 534 564 503
Fundacja Promocji i Ochrony Zdrowia AVOKADO
ul. J. Słowackiego 5 (1 piętro), 56-400 Oleśnica
tel. 500 344 005
Specjalistyczna Poradnia Rodzinna przy Rzymsko-Katolickiej Parafii
p.w. Najświętszej Maryi Panny Matki Miłosierdzia w Oleśnicy
ul. Wileńska 4 (dom katechetyczny, 1 piętro), 56-400 Oleśnica
tel. 660 664 693, e-mail: spr.olesnica@onet.pl