Korzystanie z witryny olesnica.wroc.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookies, więcej informacji pod tym linkiem.
Szanowni Państwo,

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO).
Uprzejmie informujemy, że administratorem danych osobowych jest Gmina Oleśnica, reprezentowana przez Wójta Gminy Oleśnica.
Celem przetwarzania danych jest realizacja prawnych obowiązków administratora.
Szczegółowe informacje o przetwarzaniu danych osobowych dostępne są pod tym adresem.
 
Witamy na www.olesnica.wroc.pl
Facebook Gminy Oleśnica Wideotďż˝umacz Elektroniczne Biuro Obsďż˝ugi Ineresanta Biuletyn Informacji Publicznej Gminy Oleśnica Prawo Gminne Dane kontaktowe
 
   
 
 
GminaSamorządUrządKultura i SportOświataPomoc SpołecznaFinansePrzetargi i konkursy
  
 
  Nawigator: Strona główna / AktualnościUzależnienia behawioralne
2016-10-19 13:30:54, opublikował: Gieroń-Bojanowska Paulina

    Każdy z nas ma różnego rodzaju zainteresowania, wykonuje zajęcia, które go odprężają. Obserwując siebie zwracajmy uwagę na to, czy nie pracujemy za dużo, czy każdej wolnej chwili nie poświęcamy np. na zakupy, internet. Uzależnienia nie dotyczą jedynie substancji takich jak alkohol, czy narkotyki. Część społeczeństwa boryka się z uzależnieniami behawioralnymi. Uzależnienia behawioralne to uzależnienia dotyczące zachowania, wykonywania określonych czynności. Najczęściej uzależnienia te dotyczą: hazardu, siecioholizmu (uzależnienia od internetu), pracoholizmu, zakupoholizmu, seksoholizmu, czy fonoholizmu (uzależnienia od telefonu komórkowego), a ich główne skutki można podzielić na sferę fizyczną (różnego rodzaju bóle, czy przewlekłe zmęczenie), psychiczną (trudności w nawiązywaniu kontaktu z innymi ludźmi, rozkład życia rodzinnego) oraz materialną (popadanie w długi). W przypadku uzależnień behawioralnych, podobnie jak w przypadku uzależnienia od alkoholu, należy jak najwcześniej podjąć leczenie. Dlatego tak istotna jest obserwacja naszych najbliższych i szybka interwencja w przypadku zachowania budzącego nasz niepokój. Obserwujmy również swoje zachowanie, ilość czasu poświęcanego na pracę, relaks i rodzinę. Dbajmy o zachowanie równowagi we wszystkich tych sferach. 
    Informację o placówkach udzielających pomocy można otrzymać kontaktując się z Gminną Komisją Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Oleśnicy (tel. 71 314 02 12, e-mail: komisjarpa@olesnica.wroc.pl).