Korzystanie z witryny olesnica.wroc.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookies, więcej informacji pod tym linkiem.
Szanowni Państwo,

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO).
Uprzejmie informujemy, że administratorem danych osobowych jest Gmina Oleśnica, reprezentowana przez Wójta Gminy Oleśnica.
Celem przetwarzania danych jest realizacja prawnych obowiązków administratora.
Szczegółowe informacje o przetwarzaniu danych osobowych dostępne są pod tym adresem.
 
Witamy na www.olesnica.wroc.pl
Facebook Gminy Oleśnica Wideotďż˝umacz Elektroniczne Biuro Obsďż˝ugi Ineresanta Biuletyn Informacji Publicznej Gminy Oleśnica Prawo Gminne Dane kontaktowe
 
   
 
 
GminaSamorządUrządKultura i SportOświataPomoc SpołecznaFinansePrzetargi i konkursy
  
 
  Nawigator: Strona główna / AktualnościZero tolerancji dla nietrzeźwych kierowców
2016-03-30 12:38:30, opublikował: Gieroń-Bojanowska Paulina

    Każdy uczestnik ruchu drogowego – bez względu na to, czy jest kierowcą, pasażerem, rowerzystą,  czy pieszym chce dotrzeć do celu bezpiecznie, bez utrudnień. Dlatego tak ważne jest reagowanie na sytuacje, które mogą stwarzać zagrożenie jak np. jazda pod wpływem alkoholu.
    Należy być świadomym swoich działań i pamiętać o podstawowych zasadach:
- NIGDY NIE PROWADŹ PO ALKOHOLU,
- jeżeli idziesz na imprezę, na której zamierzasz spożywać alkohol, zapewnij sobie transport.
Przede wszystkim weź ze sobą numer telefonu do firmy taksówkowej lub rozkład jazdy autobusów, albo poproś kogoś znajomego/ rodzinę o odwiezienie,
- nie spożywaj i nie proponuj alkoholu osobie, która zamierza kierować pojazdem,
- nie wsiadaj do samochodu z nietrzeźwym kierowcą,
- reaguj w sytuacji, gdy widzisz, że osoba nietrzeźwa zamierza kierować pojazdem.
Pamiętaj, że najważniejsze w tej sytuacji jest również Twoje bezpieczeństwo. Nie używaj siły wobec osoby będącej pod wpływem alkoholu – szczególnie gdy ma nad Tobą przewagę fizyczną lub jest pobudzona. Jeżeli nie jesteś w stanie przekonać nietrzeźwego, żeby nie siadał za kierownicą – zawiadom policję.
Zadzwoń na numer 112. W ten sposób możesz zapobiec tragedii, która dotknęłaby kierowcę oraz osoby, którym zagraża.
    Nie bierz na siebie odpowiedzialności za pijanego kierowcę. To on wsiadając do samochodu po alkoholu sam siebie naraża na ryzyko otrzymania mandatu lub utraty prawa jazdy. Przede wszystkim skazuje siebie i innych uczestników ruchu drogowego na ryzyko utraty życia lub zdrowia. Nie bądź obojętny – reaguj.
    Więcej informacji na stronie internetowej: www.powstrzymaj.pl