Korzystanie z witryny olesnica.wroc.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookies, więcej informacji pod tym linkiem.
Szanowni Państwo,

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO).
Uprzejmie informujemy, że administratorem danych osobowych jest Gmina Oleśnica, reprezentowana przez Wójta Gminy Oleśnica.
Celem przetwarzania danych jest realizacja prawnych obowiązków administratora.
Szczegółowe informacje o przetwarzaniu danych osobowych dostępne są pod tym adresem.
 
Witamy na www.olesnica.wroc.pl
Facebook Gminy Oleśnica Wideotďż˝umacz Elektroniczne Biuro Obsďż˝ugi Ineresanta Biuletyn Informacji Publicznej Gminy Oleśnica Prawo Gminne Dane kontaktowe
 
   
 
 
GminaSamorządUrządKultura i SportOświataPomoc SpołecznaFinansePrzetargi i konkursy
  
 
  Nawigator: Strona główna / AktualnościMiesiąc: Rok:
Otwórz się na pomoc: "Uzależnienie od alkoholu"
2021-11-30 14:10:24, opublikował: Pawłowska Agnieszka
Czytaj
Rozpoczęcie działalności Dolnośląskiego Centrum Diagnostyki i Terapii FAS we Wrocławiu
2021-09-28 11:50:23, opublikował: Pawłowska Agnieszka

Rozpoczęcie działalności Dolnośląskiego Centrum Diagnostyki i Terapii FAS we Wrocławiu

Czytaj
Dołącz do platformy GrupaWsparcia.pl i uzyskaj wsparcie w kryzysie
2021-06-14 08:17:02, opublikował: Bojanowski Paweł

Przechodzisz trudne chwile? Czujesz się samotny? Nie potrafisz sobie poradzić ze swoimi problemami i w dodatku nie masz z kim o tym porozmawiać? Dołącz do społeczności portalu GrupaWsparcia.pl – platformy pomocy, która pozwala na w pełni anonimowe, bezpłatne oraz bezpieczne korzystanie ze wsparcia w kryzysie.

GrupaWsparcia.pl to platforma pomocy online, stworzona z myślą o osobach, które poszukują wsparcia w kryzysowych sytuacjach życiowych, np. zmagających się z samotnością, problemami psychicznymi, uzależnieniem czy żałobą. Portal umożliwia dołączanie do już istniejących grup wsparcia, a także tworzenie nowych, skupiających ludzi połączonych wspólnym problemem i chęcią radzenia sobie z nim.

Na platformie można bezpłatnie i całkowicie anonimowo – bez konieczności przedstawiania się i pokazywania twarzy – podzielić się swoim problemem i otrzymać realną pomoc. Użytkownik dzieli się tylko tymi informacjami, które uzna za stosowne. Po zalogowaniu się może porozmawiać z osobami, które mają podobne doświadczenia i także chciałyby przezwyciężyć swoje słabości. Na portalu GrupaWsparcia.pl można uzyskać także wsparcie psychologa i prawnika.

Platforma działa zarówno w wersji na komputer, jak i w formie aplikacji mobilnej. Dla nowych użytkowników przygotowaliśmy również samouczek, z którego warto skorzystać, aby poznać najważniejsze możliwości portalu.

Aby dołączyć do społeczności platformy GrupaWsparcia.pl, wystarczy wejść na stronę www.grupawsparcia.pl i zarejestrować się za pomocą adresu e-mail. Adres nie będzie widoczny dla innych użytkowników. W tej chwili z portalu korzysta już ponad 10 tysięcy osób, które z powodzeniem uzyskują pomoc i wsparcie oraz udzielają go innym.

Nie zwlekaj! Zarejestruj się na GrupaWsparcia.pl i daj sobie pomóc!

Info: ADRA Polska

Czytaj
Bezpłatne porady dla mieszkańców gminy Oleśnica - Harmonogram Fundacji Św. Józefa na grudzień 2018
2018-12-04 14:24:29, opublikował: Bojanowski Paweł

Bezpłatne porady dla mieszkańców gminy Oleśnica
Harmonogram Fundacji Św. Józefa na grudzień 2018

  Fundacja św. Józefa w Oleśnicy, harmonogram nr 1 - grudzień 2018 (format PDF)

  Fundacja św. Józefa w Oleśnicy, harmonogram nr 2 - grudzień 2018 (format PDF)

Czytaj
Bezpłatne porady dla mieszkańców gminy Oleśnica - Harmonogram Fundacji Św. Józefa na kwiecień 2018
2018-04-04 15:20:53, opublikował: Bojanowski Paweł

Bezpłatne porady dla mieszkańców gminy Oleśnica
Harmonogram Fundacji Św. Józefa na kwiecień 2018

  Fundacja św. Józefa w Oleśnicy, harmonogram nr 1 - kwiecień 2018 (format PDF)

  Fundacja św. Józefa w Oleśnicy, harmonogram nr 2 - kwiecień 2018 (format PDF)

Czytaj
Bezpłatne porady dla mieszkańców gminy Oleśnica - Harmonogramy Poradni 2018 r.
2018-02-01 12:12:05, opublikował: Bojanowski Paweł

Fundacja Promocji i Ochrony Zdrowia AVOKADO - harmonogram 2018 r. 
Specjalistyczna Poradnia Rodzinna przy Rzymsko-Katolickiej Parafii p.w. Najświętszej Maryi Panny Matki Miłosierdzia w Oleśnicy - harmonogram 2018 r.
Fundacja św. Józefa w Oleśnicy - harmonogram luty 2018 r.

Czytaj
Pomoc dla osób uzależnionych od alkoholu
2017-08-17 14:29:29, opublikował: Gieroń-Bojanowska Paulina

W ubiegłym roku Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Oleśnicy, w składzie: Przewodnicząca, Sekretarz oraz wybrany odrębnie na każde spotkanie członek Komisji, spotkali się 5 razy celem przeprowadzenia rozmów motywujących do podjęcia leczenia oraz rozmów z członkami rodzin osób uzależnionych od alkoholu. Liczba zaproszonych na rozmowę wyniosła 47 osób (5 kobiet i 42 mężczyzn), z czego w wyznaczonym terminie stawiły się 33 osoby. Z roku na rok liczba osób, które otrzymują zaproszenie na tego rodzaju rozmowę wzrasta. Powyższe wynika z większej świadomości najbliższego otoczenia osób uzależnionych o możliwości zgłoszenia bliskiego, który nadużywa alkoholu do Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.

Czytaj
Uzależnienia behawioralne
2016-10-19 13:30:54, opublikował: Gieroń-Bojanowska Paulina

    Każdy z nas ma różnego rodzaju zainteresowania, wykonuje zajęcia, które go odprężają. Obserwując siebie zwracajmy uwagę na to, czy nie pracujemy za dużo, czy każdej wolnej chwili nie poświęcamy np. na zakupy, internet. Uzależnienia nie dotyczą jedynie substancji takich jak alkohol, czy narkotyki. Część społeczeństwa boryka się z uzależnieniami behawioralnymi. Uzależnienia behawioralne to uzależnienia dotyczące zachowania, wykonywania określonych czynności. Najczęściej uzależnienia te dotyczą: hazardu, siecioholizmu (uzależnienia od internetu), pracoholizmu, zakupoholizmu, seksoholizmu, czy fonoholizmu (uzależnienia od telefonu komórkowego), a ich główne skutki można podzielić na sferę fizyczną (różnego rodzaju bóle, czy przewlekłe zmęczenie), psychiczną (trudności w nawiązywaniu kontaktu z innymi ludźmi, rozkład życia rodzinnego) oraz materialną (popadanie w długi). W przypadku uzależnień behawioralnych, podobnie jak w przypadku uzależnienia od alkoholu, należy jak najwcześniej podjąć leczenie. Dlatego tak istotna jest obserwacja naszych najbliższych i szybka interwencja w przypadku zachowania budzącego nasz niepokój. Obserwujmy również swoje zachowanie, ilość czasu poświęcanego na pracę, relaks i rodzinę. Dbajmy o zachowanie równowagi we wszystkich tych sferach. 
    Informację o placówkach udzielających pomocy można otrzymać kontaktując się z Gminną Komisją Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Oleśnicy (tel. 71 314 02 12, e-mail: komisjarpa@olesnica.wroc.pl).

Czytaj
Zero tolerancji dla nietrzeźwych kierowców
2016-03-30 12:38:30, opublikował: Gieroń-Bojanowska Paulina

    Każdy uczestnik ruchu drogowego – bez względu na to, czy jest kierowcą, pasażerem, rowerzystą,  czy pieszym chce dotrzeć do celu bezpiecznie, bez utrudnień. Dlatego tak ważne jest reagowanie na sytuacje, które mogą stwarzać zagrożenie jak np. jazda pod wpływem alkoholu.
    Należy być świadomym swoich działań i pamiętać o podstawowych zasadach:
- NIGDY NIE PROWADŹ PO ALKOHOLU,
- jeżeli idziesz na imprezę, na której zamierzasz spożywać alkohol, zapewnij sobie transport.
Przede wszystkim weź ze sobą numer telefonu do firmy taksówkowej lub rozkład jazdy autobusów, albo poproś kogoś znajomego/ rodzinę o odwiezienie,
- nie spożywaj i nie proponuj alkoholu osobie, która zamierza kierować pojazdem,
- nie wsiadaj do samochodu z nietrzeźwym kierowcą,
- reaguj w sytuacji, gdy widzisz, że osoba nietrzeźwa zamierza kierować pojazdem.
Pamiętaj, że najważniejsze w tej sytuacji jest również Twoje bezpieczeństwo. Nie używaj siły wobec osoby będącej pod wpływem alkoholu – szczególnie gdy ma nad Tobą przewagę fizyczną lub jest pobudzona. Jeżeli nie jesteś w stanie przekonać nietrzeźwego, żeby nie siadał za kierownicą – zawiadom policję.
Zadzwoń na numer 112. W ten sposób możesz zapobiec tragedii, która dotknęłaby kierowcę oraz osoby, którym zagraża.
    Nie bierz na siebie odpowiedzialności za pijanego kierowcę. To on wsiadając do samochodu po alkoholu sam siebie naraża na ryzyko otrzymania mandatu lub utraty prawa jazdy. Przede wszystkim skazuje siebie i innych uczestników ruchu drogowego na ryzyko utraty życia lub zdrowia. Nie bądź obojętny – reaguj.
    Więcej informacji na stronie internetowej: www.powstrzymaj.pl

Czytaj
Dyżur Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Oleśnicy
2016-03-17 08:28:15, opublikował: Gieroń-Bojanowska Paulina

Czytaj
Bezpłatne porady dla mieszkańców gminy Oleśnica
2016-02-01 14:58:23, opublikował: Gieroń-Bojanowska Paulina

       Wszyscy mieszkańcy terenu gminy Oleśnica mogą korzystać z bezpłatnych porad w punkcie konsultacyjnym przy Wiejskim Ośrodku Zdrowia w Ligocie Polskiej, Fundacji Św. Józefa oraz Fundacja Promocji i Ochrony Zdrowia AVOKADO.

Poniżej harmonogramy poradni:

Czytaj
Gdzie szukać pomocy? Informacja dla osób uzależnionych oraz ich najbliższych
2016-01-07 09:28:10, opublikował: Gieroń-Bojanowska Paulina

Problem nadużywania alkoholu jest dla wielu tematem tabu, do którego najczęściej (niestety) nie chcą przyznać się ani osoby uzależnione ani członkowie ich rodzin/znajomi. Według danych Państwowej Agencji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych - 80% dorosłych Polaków spożywa alkohol a 11,9% pije alkohol nadmiernie i szkodliwie.

Więcej informacji:

   Gdzie szukać pomocy? Informacja dla osób uzależnionych oraz ich najbliższych (format PDF)

Czytaj
Wszystkich: 12, wyświetlone od 0 do 20