Korzystanie z witryny olesnica.wroc.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookies, więcej informacji pod tym linkiem.
Szanowni Państwo,

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO).
Uprzejmie informujemy, że administratorem danych osobowych jest Gmina Oleśnica, reprezentowana przez Wójta Gminy Oleśnica.
Celem przetwarzania danych jest realizacja prawnych obowiązków administratora.
Szczegółowe informacje o przetwarzaniu danych osobowych dostępne są pod tym adresem.
 
Witamy na www.olesnica.wroc.pl
Facebook Gminy Oleœnica Nagrody, wyróżnienia i podziękowania dla Urzędu Gminy Oleœnica Elektroniczne Biuro Obsługi Ineresanta Biuletyn Informacji Publicznej Gminy Oleśnica Prawo Gminne Dane kontaktowe
 
   
 
 
GminaSamorządUrządKultura i SportOświataPomoc SpołecznaFinansePrzetargi i konkursy
  
 
  Nawigator: Strona główna / AktualnościMiesiąc: Rok:
ARiMR - Bardzo ważne zmiany w zasadach składania przez nich wniosków o płatności obszarowe w 2021 r.
2021-04-19 11:47:13, opublikował: Bojanowski Paweł

Nastąpiły bardzo ważne zmiany w zasadach składania przez nich wniosków o płatności obszarowe w 2021 r.

Sprawa dotyczy tego, że od bieżącego roku rolnicy nie składają już oświadczeń o braku zmian we wnioskach i że zachodzi z ich strony konieczność wypełnienia wniosków o płatności bezpośrednie jedynie za pomocą aplikacji eWniosekPlus, a więc drogą elektroniczną. Ponadto, nie są już dostarczane drogą pocztową do rolników spersonalizowane wnioski, a co miało miejsce jeszcze w latach poprzednich.

Info: Mariusz Urbańczyk, Zastępca Dyrektora ARiMR

Czytaj
Międzynarodowe poradnictwo emerytalno-rentowe dla mieszkańców Wrocławia i okolic
2021-04-19 11:38:04, opublikował: Bojanowski Paweł

Szanowni Państwo,

w tym roku organizujemy polsko-niemieckie poradnictwo emerytalno-rentowe w formie konsultacji telefonicznych z ekspertami niemieckiej instytucji Deutsche Rentenversicherung oraz ZUS.

Od 18 do 20 maja 2021 organizujemy Międzynarodowe poradnictwo emerytalno-rentowe dla mieszkańców Wrocławia i okolic.

W ramach organizowanego wydarzenia osoby zainteresowane będą mogły uzyskać bezpłatnie porady dotyczącej wszystkich spraw ustawowego ubezpieczenia emerytalno-rentowego w Niemczech i w Polsce. Doradztwem służyć będą eksperci niemieckiej instytucji Deutsche Rentenversicherung oraz konsultanci z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Rozmowa będzie możliwa po wcześniejszym uzgodnieniu terminu.

Zapisy na konsultacje
Na konsultacje można zapisać się bez wychodzenia z domu.
Wystarczy zadzwonić pod numer 71 36 06 377 w godz. 7.00-14.00 lub wysłać e-mail dniporadnictwa.wroclaw@zus.pl

Godziny udzielania porad

  • 18 maja oraz 19 maja w godzinach 9.00–17.00
  • 20 maja w godzinach 9.00–16.00

Więcej informacji o wydarzeniu na stronie: https://www.zus.pl/o-zus/wspolpraca-miedzynarodowa-zus/miedzynarodowe-dni-poradnictwa/2021

  zobacz plakat (format PDF)

Info: Anna Błaszkiewicz, Naczelnik ZUS

Czytaj
XXVII edycja Konkursu „W rolnictwie można pracować bezpieczniej”
2021-04-19 11:29:35, opublikował: Bojanowski Paweł

W 2020 rolnicy zgłosili do Placówki Terenowej KRUS w Oleśnicy 26 wypadków, czyli mniej niż w roku ubiegłym. Połowa zgłoszonych wypadków, to zdarzenia związane z upadkami osób: upadki na śliskich nawierzchniach przejść i ciągów komunikacyjnych, upadki z drabin i ze schodów, upadki z maszyn i pojazdów, upadki spowodowane stosowaniem nieodpowiedniego obuwia. To zmienne warunki pogodowe mają ogromny wpływ na uleganie wypadkom - nie uprzątnięty śnieg, lód, błoto zalegające na przejściach, utrudniają przemieszczanie się po gospodarstwie i są powodem upadków. Pracujący w gospodarstwach rolnych nie zwracają uwagi na stan obuwia używanego do pracy. Dobry but, dopasowany do stopy, dobrze ochraniający staw skokowy i posiadający odpowiednią podeszwę z protektorem zapewni komfort pracy w gospodarstwie. Często, gdy jest nagła potrzeba wyjścia z mieszkania na podwórko nie zmienia się obuwia i wychodzi w obuwiu domowym (klapkach) o gładkiej podeszwie. Gładka powierzchnia przejść w połączeniu z lodem, śniegiem oraz obuwiem o śliskiej podeszwie jest szczególnie niebezpieczna i sprzyja upadkom. Korzystając z drabin przy pracach konserwacyjno-budowlanych, lub przy pracach w sadach i ogrodach nie zabezpiecza się ich dodatkowo przed osunięciem, przechyleniem czy ugrzęźnięciem podłużnic drabiny w wilgotnym gruncie. Pracując u szczytu drabiny, bez dodatkowego zabezpieczenia w postaci liny asekuracyjnej z szelkami lub pasa, narażamy się na upadek. Sprawne technicznie, uprzątnięte schody z poręczą, na pewno zmniejszą ryzyko upadku, jak i drabinki oraz stopnie umożlwiające bezpieczne, sprawne wchodzenie i schodzenie z maszyn oraz pojazdów wykorzystywanych w gospodarstwie rolnym.

Jednym ze sposobów poprawy bezpieczeństwa pracy w gospodarstwie rolnym jest udział w XVIII Ogólnokrajowym Konkursie Bezpieczne Gospodarstwo Rolne organizowanym przez Kasę Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego. Właściciele zgłaszanych gospodarstw mają okazję do zaprezentowania swoich warsztatów pracy i osiągnięć zawodowych, zdobycia cennych nagród, a także poddania gospodarstwa profesjonalnemu audytowi bezpieczeństwa pracy, który przeprowadzą komisje konkursowe. Podczas eliminacji sprawdzą one, czy zasady ochrony zdrowia i życia są stosowane w ocenianym gospodarstwie, a także czy wyeliminowane są w nim zagrożenia wypadkowe.

Bardzo serdecznie zachęcamy do udziału w konkursie - szczegóły dostępne są pod adresem:
https://www.krus.gov.pl/aktualnosci/dokument/artykul/xxvi-edycja-konkursu-w-rolnictwie-mozna-pracowac-bezpieczniej/

Info:
Grzegorz Juskowiak
Samodzielny Inspektor
PT KRUS w Oleśnicy

Czytaj
Projekt "KREATOR"
2021-04-19 11:15:15, opublikował: Bojanowski Paweł

Weź bezzwrotną dotację w swoje ręce! Ponad 38 tyś zł na założenie własnej firmy! bezpłatnie!!! bez żyrantów!!! darmowa pomoc przy założeniu firmy!!!

Stowarzyszenie Euro-Concret w partnerstwie z Eurowektor sp. z o.o. od lutego 2021r. realizuje projekt „Kreator„- kompleksowy projekt wsparcia samozatrudnienia młodych mieszkańców Dolnego Śląska.

W ramach projektu Uczestnik będzie mógł otrzymać bezzwrotną dotację na rozpoczęcie działalności gospodarczej w wysokości do 38 650,00 zł (maksymalnie 23 050zł na inwestycje i maksymalnie 2600zł przez pół roku na bieżące funkcjonowanie firmy) .

Przyznamy aż 108 takich dotacji!!!

Do projektu zostanie zrekrutowanych 120 osób w tym 72 kobiety i 48 mężczyzn .Co najmniej 12 Uczestników projektu będzie osobami zamieszkującymi (w rozumieniu przepisów Kodeksu cywilnego)miasta średnie lub miasta tracące funkcje społeczno-gospodarcze.

O przyznanie bezpłatnej i bezzwrotnej dotacji na start własnej firmy mogą ubiegać się osoby w wieku 18-29l., zamieszkujące lub/i uczące się na terenie woj. dolnośląskiego, które utraciły zatrudnienie po 01. marca 2020r. i pozostają osobami biernymi zawodowo lub bezrobotnymi niezarejestrowanymi w urzędzie pracy. Szczegóły na www.euro-concret.pl/kreator

Wszystkie osoby, które chcą uzyskać dotację i zakwalifikują się do uczestnictwa w projekcie dodatkowo otrzymają bezpłatnie: szkolenia z zakresu zakładania i prowadzenia działalności gospodarczej, doradztwo eksperta dotacyjnego i pomoc w napisaniu biznesplanu.

Zapraszamy do wzięcia udziału w rekrutacji!

Zgłoszenia do udziału w projekcie przyjmujemy w okresie od 22.04.2021 do 13.05.2021.

Regulamin rekrutacji oraz wszelkie szczegóły znajdują się na stronie:
www.euro-concret.pl/kreator

Chętnie odpowiemy na wszelkie pytania. Kontakt: tel. 500 520 027, e-mail: stowarzyszenie.euroconcret@gmail.com; jesteśmy także na Facebooku ( fb.com/euroconcret) i Instagramie (instagram.com/euro_concret).

Projekt „Kreator„- kompleksowy projekt wsparcia samozatrudnienia młodych mieszkańców Dolnego Śląska jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020.

Euro-Concret to stowarzyszenie powstałe we Wrocławiu w 2003 r. Głównym obszarem naszych działań jest aktywizacja osób bezrobotnych, promocja przedsiębiorczości, wsparcie w postaci dotacji unijnych dla nowopowstających firm. Cele te realizowane są w oparciu o środki z funduszy strukturalnych UE, które Euro-Concret pozyskuje nieprzerwanie od wejścia Polski w struktury Wspólnoty. W ramach zrealizowanych przez Stowarzyszenie projektów na przestrzeni ostatnich lat wsparcie uzyskało ponad 340 firm w łącznej kwocie ponad 12,5 mln zł.

Info: Stowarzyszenie Euro-Concret

Czytaj
ARiMR przypomina - wypalanie traw grozi utratą dopłat
2021-04-13 14:06:47, opublikował: Bojanowski Paweł

ARiMR przypomina - wypalanie traw grozi utratą dopłat

Wiosną rośnie zagrożenie pożarowe związane z wypalaniem traw. Warto przypomnieć, że proceder ten jest niezgodny z prawem i grożą za niego surowe sankcje karne oraz cofnięcie dopłat wypłacanych przez ARiMR.

Jak groźny jest pożar łąk, można było przekonać się wiosną ubiegłego roku, kiedy płonęły tereny Biebrzańskiego Parku Narodowego, a akcja gaśnicza trwała kilkanaście dni. Mimo że od wielu lat ARiMR, Straż Pożarna i inne instytucje przestrzegają przed wypalaniem traw, co roku znajdują się osoby, które lekceważąc te apele, za nic mają stwarzanie bezpośredniego zagrożenia dla zdrowia i życia ludzi oraz zwierząt i niszczenie środowiska naturalnego.

Pozytywne skutki wypalania traw to mit

Wbrew obiegowej opinii wypalanie nie powoduje bujniejszego odrostu traw. Nie poprawia też jakości gleby. Co więcej, w znacznym stopniu obniża wartość plonów. Po przejściu pożaru gleba staje się jałowa i potrzebuje nawet kilku lat, aby powrócić do stanu sprzed katastrofy.
Pożar jest tragiczny w skutkach dla całego ekosystemu – zniszczona zostaje nie tylko warstwa życiodajnej próchnicy, giną również zwierzęta. Podpalanie traw bywa często przyczyną pożarów lasów i zabudowań gospodarczych, w których życie tracą także ludzie.

Surowe kary – grzywna a nawet więzienie

Zakaz wypalania traw określony został w Ustawie o ochronie przyrody oraz w Ustawie o lasach, a Kodeks wykroczeń przewiduje za to karę nagany, aresztu lub grzywny, której wysokość może wynieść od 5 tys. do 20 tys. zł. Co więcej, jeśli w wyniku podpalenia trawy dojdzie do pożaru, który sprowadzi zagrożenie utraty zdrowia lub życia wielu osób albo zniszczenia mienia wielkich rozmiarów, wtedy sprawca – zgodnie z zapisami Kodeksu karnego – podlega karze pozbawienia wolności nawet do 10 lat.

Wypalanie traw to też ryzyko utraty dopłat

Oprócz wspomnianych sankcji wypalającemu grożą również dotkliwe kary, które nakładać może Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Zakaz wypalania gruntów rolnych jest jednym z warunków, których rolnicy zobligowani są przestrzegać, aby móc ubiegać się o płatności bezpośrednie oraz płatności obszarowe w ramach PROW 2014-2020. W przypadku jego złamania ARiMR może nałożyć na rolnika karę finansową zmniejszającą wszystkie otrzymywane przez niego płatności o 3 proc. W zależności od stopnia winy, może zostać ona obniżona do 1 proc. bądź zwiększona do 5 proc. Jeszcze wyższe sankcje przewidziane są dla tych, którzy świadomie wypalają grunty rolne – muszą oni liczyć się z obniżeniem płatności nawet o 25 proc. Agencja może również pozbawić rolnika całej kwoty płatności bezpośrednich za dany rok, jeśli stwierdzone zostanie uporczywe wypalanie przez niego traw.

Info: www.arimr.gov.pl

 

Czytaj
Polska od kuchni - festiwal KGW
2021-04-09 09:41:42, opublikował: Bojanowski Paweł

Ruszyły zapisy do ogólnopolskich konkursów dla Kół Gospodyń Wiejskich.

Piętnaście tysięcy złotych – tyle wynoszą nagrody główne w ogólnopolskich konkursach przygotowanych podczas wyjątkowego święta - Festiwalu Kół Gospodyń Wiejskich „Polska Od Kuchni”. Każde Koło Gospodyń Wiejskich może wziąć udział w dowolnej liczbie konkursów.

Festiwal Kół Gospodyń Wiejskich „Polska Od Kuchni” to ogólnopolskie, wyjątkowe wydarzenie, przygotowane by podkreślić jak ważne jest, by pielęgnować lokalną kulturę i tradycję. Festiwal ma na celu integrację, aktywizację i wsparcie lokalnych społeczności, promocję polskich produktów i dziedzictwa kulinarnego oraz wymianę międzypokoleniowej wiedzy, umiejętności i przekazanie tradycji młodszym pokoleniom.

Aby podkreślić rolę Kół Gospodyń Wiejskich w promowaniu bogactwa oraz różnorodności lokalnej tradycji a także pogłębić wiedzę o kulturze regionu przygotowane zostały cztery konkursy angażujące Koła z całej Polski. Szczypty pikanterii konkurencjom dodadzą wartościowe nagrody, które Koła mogą zdobyć na każdym etapie rywalizacji.

Wybory Miss Wdzięku
Podczas tego konkursu wybierane są najpiękniejsze działaczki KGW, jednak nie chodzi tu jedynie o piękno fizyczne. Kandydatki starające się o tytuł Miss Wdzięku będą musiały skraść serca oceniających także swoim wdziękiem, osobowością, zakresem działania oraz zaprezentowanymi umiejętnościami.
Konkurs odbędzie się w dwóch kategoriach wiekowych: Miss do 45 r. życia oraz Miss 45+.

Konkurs Kulinarny
Podczas Konkursu Koła Gospodyń Wiejskich wezmą udział w wyjątkowej rywalizacji kulinarnej – za zadanie mają przygotować tradycyjne danie regionalne lub nowoczesną wariację na jego temat.

Konkurs Artystyczny
to kategoria dla Pań, które w ramach Kół Gospodyń Wiejskich doskonałą swoje wyjątkowe umiejętności. Talentem może być wszystko, co postrzegacie w ten sposób: śpiew, taniec, malowanie, haft, lepienie z gliny czy też tworzenie pięknych symboli regionalnych, wycinanek itp.

Kobieta Gospodarna i Wyjątkowa – opowiedz swoją historię
Celem konkursu jest promocja oraz wsparcie aktywnej działalności Kół Gospodyń Wiejskich na rzecz lokalnych społeczności. Jest to przestrzeń, w której każde Koło może zaprezentować swoje sukcesy, osiągnięcia oraz podejmowane działania na rzecz społeczności lokalnych i kultywowania tradycji.

Formularze zgłoszeniowe do konkursów znajdują się na stronie: https://www.festiwalpolskaodkuchni.pl/wez-udzial-w-konkursach-s6069

Konkursy zostaną rozstrzygnięte w 3 etapach:

I Etap Konkursu - Eliminacje Wstępne.
Spośród nadesłanych zgłoszeń Komisje Konkursowe, na podstawie kryteriów podanych w Regulaminach Konkursów, wybiorą łącznie około 105 najbardziej inspirujących Kół ze wszystkich kategorii konkursowych, z każdego województwa, które przejdą do kolejnego etapu.

II Etap Konkursu - Półfinały Wojewódzkie.
Półfinały Konkursu odbędą się podczas lokalnej edycji Festiwalu Kół Gospodyń Wiejskich „Polska Od Kuchni”. Festiwal odwiedzi każde województwo by zaserwować uczestnikom bezpłatne wydarzenie okraszone wspaniałą atmosferą lokalnych społeczności oraz regionalnej kultury i tradycji.

W trakcie Półfinałów Wojewódzkich konkursów wybrane we wcześniejszym etapie Koła będą mogły zaprezentować zgłoszone do konkursów potrawy, talenty oraz kandydatki do Miss Wdzięku na żywo oraz opowiedzieć o zakresie swoich działań.
Do Finału przejdą 2 Koła z każdej kategorii konkursowej.
Już na tym etapie na uczestników będą czekać niezapomniane emocje, a na zwycięzców wartościowe nagrody.
Nagroda główna dla zwyciężczyń Półfinałów w każdej kategorii to 3 000 zł.

III Etap Konkursu - Finał.
Finał Festiwalu odbędzie się 25 września 2021 r. na PGE Narodowym w Warszawie.
Podczas ostatniej z edycji Festiwalu rozstrzygnięte zostaną konkursy i wyłonione Laureatki nagród głównych, które zostaną wręczone Zwyciężczynią w trakcie uroczystej gali.
Na zakończenie uczestnicy Festiwalu zostaną zaproszeni na koncert „Roztańczony PGE Narodowy”.

Nagrody główne do zdobycia w Finale to aż 15 000 zł.

Festiwal otrzymał Patronaty Honorowe Marszałków i Wojewodów, a każda edycja transmitowana będzie na żywo w programie „Pytanie na Śniadanie” w TVP 2.

Więcej informacji na stronie: www.festiwalpolskaodkuchni.pl

oraz na naszym profilu na Facebooku: https://www.facebook.com/polskaodkuchni

  zobacz informacje w formacie PDF

Info: Polska Od Kuchni

Czytaj
Premie dla młodych rolników i restrukturyzacja małych gospodarstw - wystartowały nabory
2021-04-07 11:44:58, opublikował: Bojanowski Paweł

31 marca ARiMR rozpoczyna przyjmowanie wniosków w ramach dwóch poddziałań finansowanych z budżetu PROW 2014-2020. O bezzwrotną premię mogą ubiegać się młodzi rolnicy, a także osoby zainteresowane restrukturyzowaniem małych gospodarstw. Wnioski można składać przez najbliższe dwa miesiące, czyli do 29 maja 2021 roku.

Premie dla młodych rolników

To już kolejny - 7. nabór wniosków o bezzwrotne "Premie dla młodych rolników". Wsparcie to ma zachęcić młode pokolenie do rozwijania rolniczego biznesu. Wysokość finansowej pomocy to 150 tys. zł.
Mogą ją otrzymać osoby, które m.in.: w dniu złożenia wniosku mają nie więcej niż 40 lat; posiadają odpowiednie kwalifikacje zawodowe (lub uzupełnią je w ciągu 36 miesięcy od dnia doręczenia decyzji o przyznaniu pomocy); posiadają gospodarstwo rolne o powierzchni minimum 1 hektara; rozpoczęły prowadzenie działalności rolniczej przed dniem złożenia wniosku, lecz nie wcześniej niż 24 miesiące przed dniem złożenia wniosku; posiadają lub utworzą gospodarstwo o wielkości ekonomicznej mieszczącej się w przedziale od 13 tys. do 150 tys. euro; przedłożą biznesplan dotyczący rozwoju gospodarstwa.

Środki będą wypłacane w dwóch ratach na wniosek rolnika:

I rata: 120 tys. zł wypłacana po spełnieniu warunków do przyznania pomocy;
II rata: 30 tys. zł wypłacana po realizacji biznesplanu.

Więcej informacji - otwórz

Dokumenty aplikacyjne - otwórz

Restrukturyzacja małych gospodarstw

Tegoroczny nabór jest dziewiątym z kolei. O wsparcie finansowe może starać się rolnik posiadający gospodarstwo obejmujące co najmniej 1 hektar użytków rolnych lub nieruchomość służącą do prowadzenia produkcji w zakresie działów specjalnych produkcji rolnej. Wielkość ekonomiczna takiego gospodarstwa musi być mniejsza niż 13 tys. euro.
Wniosek może złożyć osoba zarówno ubezpieczona w KRUS, jak i w ZUS. Nie ma również zakazu jednoczesnego prowadzenia działalności gospodarczej lub pracy na etacie (dochód lub przychód z działalności rolniczej musi stanowić co najmniej 25 proc. całości dochodów lub przychodów).
Pomoc może być przyznana tylko raz w czasie realizacji PROW 2014-2020. W przypadku małżonków może ją otrzymać tylko jedno, niezależnie od tego czy prowadzą gospodarstwo wspólnie, czy każde osobno.
O wsparcie nie mogą ubiegać się osoby, którym wypłacono pomoc finansową z następujących programów wsparcia: "Ułatwianie startu młodym rolnikom", "Modernizacja gospodarstw rolnych", "Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej", "Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju" objętych PROW 2007-2013, a także "Modernizacja gospodarstw rolnych"; "Premia na rozpoczęcie działalności pozarolniczej", "Premie dla młodych rolników" w ramach PROW 2014-2020.

Rolnik, starający się o pomoc finansową na restrukturyzację gospodarstwa, może uzyskać 60 tys. zł bezzwrotnej premii. Jest ona wypłacana w dwóch ratach na wniosek rolnika:

48 tys. zł - po spełnieniu warunków określonych w decyzji o przyznaniu pomocy;
12 tys. zł - po prawidłowej realizacji biznesplanu.

Więcej informacji - otwórz

Dokumenty aplikacyjne - otwórz

Wspólny mianownik obu naborów

Obie premie muszą zostać w całości przeznaczone na prowadzenie gospodarstwa lub przygotowanie do sprzedaży wytwarzanych w nim produktów rolnych. W przypadku młodych rolników minimum 70 proc. dofinansowania należy zainwestować w środki trwałe, natomiast w przypadku właścicieli małych gospodarstw - minimum 80 proc. Katalog takich inwestycji jest bardzo szeroki. Przyznane przez ARiMR pieniądze można przeznaczyć np. na przebudowę lub remont budynków czy kupno nowych maszyn. Wsparcie można wykorzystać na zakup gruntów, stada podstawowego zwierząt czy zakładanie sadów i plantacji wieloletnich gatunków użytkowanych efektywnie dłużej niż 5 lat.

Spośród poddziałań finansowanych z PROW 2014-2020 "Premie dla młodych rolników" i "Restrukturyzacja małych gospodarstw" cieszą się szczególnie dużym zainteresowaniem beneficjentów. W przypadku pierwszego z wymienionych, do tej pory niemal 25 tys. młodym adeptom rolnictwa przyznano prawie 3 mld zł wsparcia. Jeśli zaś chodzi o drugie - ponad 45 tys. właścicieli małych gospodarstw otrzymało ok. 2,7 mld zł.

W obu naborach wnioski o przyznanie pomocy należy składać do oddziału regionalnego ARiMR właściwego ze względu na miejsce położenia gospodarstwa. Można to zrobić osobiście np. korzystając z wrzutni, przesyłką rejestrowaną nadaną w placówce Poczty Polskiej lub elektronicznie za pośrednictwem skrzynki podawczej ePUAP.

Info: ARiMR Warszawa

Czytaj
Wszystkich: 299, wyświetlone od 0 do 7    Następne >
     
   
 
Serwis zgodny z specyfikacją HTML 4.01
Arkusze stylów zgodne z specyfikacją CSS
:: Prywatność :: Nota prawna :: CopyrightUrząd Gminy Oleśnica - operator i właściciel strony Hosted byProvider - dostawca usług internetowych Created byeFabrika - kreator strony internetowej Statystyki Stronę monitoruje stat24