Korzystanie z witryny olesnica.wroc.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookies, więcej informacji pod tym linkiem.
Szanowni Państwo,

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO).
Uprzejmie informujemy, że administratorem danych osobowych jest Gmina Oleśnica, reprezentowana przez Wójta Gminy Oleśnica.
Celem przetwarzania danych jest realizacja prawnych obowiązków administratora.
Szczegółowe informacje o przetwarzaniu danych osobowych dostępne są pod tym adresem.
 
Witamy na www.olesnica.wroc.pl
Facebook Gminy Oleœnica Nagrody, wyróżnienia i podziękowania dla Urzędu Gminy Oleœnica Elektroniczne Biuro Obsługi Ineresanta Biuletyn Informacji Publicznej Gminy Oleśnica Prawo Gminne Dane kontaktowe
 
   
 
 
GminaSamorządUrządKultura i SportOświataPomoc SpołecznaFinansePrzetargi i konkursy
  
 
  Nawigator: Strona główna / AktualnościKRUS o wypadkach
2018-07-16 12:02:38, opublikował: Bojanowski Paweł

Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego, Placówka Terenowa w Oleśnicy, w minionym półroczu 2018 roku, przyjęła 20 zgłoszeń wypadków, czyli o 2 więcej, niż w analogicznym okresie 2017 roku. Najczęstszymi wypadkami były zdarzenia związane z upadkami osób podczas wykonywania pracy na terenie gospodarstwa i zaistniałe w różnych okolicznościach np. upadki w oborach, upadki z przyczep, rowerów, czy upadki ze schodów.

Kasa realizując ustawowe zadania, mające na celu wyeliminowanie i zmniejszenie liczby zgłoszonych wypadków, prowadzi  kampanię pod nazwą Upadek to nie przypadek.

Większości wypadków przy pracy można uniknąć, poprzez podejmowanie odpowiednich działań prewencyjnych. Poprawa bezpieczeństwa pracy w gospodarstwie rolnym nie musi wiązać się z koniecznością angażowania środków finansowych, ponieważ bardzo często wystarczy świadomość zagrożeń i ich konsekwentne eliminowanie w gospodarstwie. Kasa zachęca do przeprowadzania w swoim gospodarstwie oceny ryzyka wypadków z grupy „upadek osób” w oparciu o listę kontrolną, dostępną na stronie internetowej KRUS.

W celu zapobiegania wypadkom, szczególnie przed żniwami i wakacjami, Placówka Terenowa KRUS w wybranych sołectwach i szkołach podstawowych z terenu Gmin Syców, Dziadowa Kłoda, Bierutów i Twardogóra przeprowadziła spotkania z rolnikami oraz dziećmi, zapoznając z informacjami o zagrożeniach wypadkowych i chorobowych występujących przy pracy rolniczej oraz sposobach eliminowania tych zagrożeń. Przedłożono uczestnikom, jak stosować odpowiednie drabiny z odpowiednim zabezpieczaniem oraz informowano o używaniu odpowiedniego obuwia, ochron osobistych i ubrań do pracy. Zwracano uwagę na stosowanie  sprawnych i wyposażonych w osłony maszyn i urządzeń rolniczych oraz na sposoby planowania i organizowania bezpiecznej pracy. Poinformowano uczestników spotkań o wykazie czynności szczególnie niebezpiecznych w gospodarstwie rolnym, których nie wolno powierzać dzieciom poniżej 16 lat.  Prezentowano i zachęcano do obejrzenia filmów i materiałów prewencyjnych znajdujących się na stronie internetowej KRUS www.krus.gov.pl.

Pamiętajmy, aby zmniejszyć ryzyko upadku należy:

• stosować właściwe obuwie robocze, przylegające do kostki o podeszwie protektorowanej,
• używać bezpiecznych drabin,
• zabezpieczyć wszelkie otwory przykrywami lub barierkami,
• zachować porządek w obejściu, wyrównać i utwardzić ciągi komunikacyjne,
• używać maszyn wyposażonych w mocne i stabilne drabinki oraz schodki; wchodzić i schodzić z nich przodem do maszyny,
• nie przewozić osób na błotnikach ciągnika, na przyczepach na ładunkach,
• nie pracować gdy jest się chorym lub przemęczonym.

Grzegorz Juskowiak
Samodzielny Inspektor
PT KRUS Oleśnica

Opracowano na podstawie broszur oraz materiałów zamieszczonych na stronie www.krus.gov.pl

 
     
   
 
Serwis zgodny z specyfikacją HTML 4.01
Arkusze stylów zgodne z specyfikacją CSS
:: Prywatność :: Nota prawna :: CopyrightUrząd Gminy Oleśnica - operator i właściciel strony Hosted byProvider - dostawca usług internetowych Created byeFabrika - kreator strony internetowej Statystyki Stronę monitoruje stat24