Korzystanie z witryny olesnica.wroc.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookies, więcej informacji pod tym linkiem.
Szanowni Państwo,

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO).
Uprzejmie informujemy, że administratorem danych osobowych jest Gmina Oleśnica, reprezentowana przez Wójta Gminy Oleśnica.
Celem przetwarzania danych jest realizacja prawnych obowiązków administratora.
Szczegółowe informacje o przetwarzaniu danych osobowych dostępne są pod tym adresem.
 
Witamy na www.olesnica.wroc.pl
Facebook Gminy Oleœnica Nagrody, wyróżnienia i podziękowania dla Urzędu Gminy Oleœnica Elektroniczne Biuro Obsługi Ineresanta Biuletyn Informacji Publicznej Gminy Oleśnica Prawo Gminne Dane kontaktowe
 
   
 
 
GminaSamorządUrządKultura i SportOświataPomoc SpołecznaFinansePrzetargi i konkursy
  
 
  Nawigator: Strona główna / AktualnościMiesiąc: Rok:
Informacje o: Orange Światłowód w naszej gminie
2020-07-30 08:05:06, opublikował: Bojanowski Paweł

Czytaj
Dobrze się czuję, gdy o bezpieczeństwie rymuję!
2020-07-28 10:39:39, opublikował: Bojanowski Paweł

KASA ROLNICZEGO UBEZPIECZENIA SPOŁECZNEGO

Zaprasza dzieci rolników do udziału w pierwszej edycji konkursu pod nazwą:

Dobrze się czuję, gdy o bezpieczeństwie rymuję!

W konkursie mogą wziąć udział dzieci w wieku 11-14 lat, których przynajmniej jeden z rodziców/opiekunów prawnych podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w okresie przyjmowania zgłoszeń do Konkursu.

Konkurs polega na ułożeniu rymowanki (min. 5, maksymalnie kilkanaście wersów), promującej prawidłowe nawyki i zachowania dzieci związane z pracą i zabawą na terenie gospodarstwa rolnego, a także popularyzującej Wykaz czynności szczególnie niebezpiecznych, związanych z prowadzeniem gospodarstwa rolnego, których nie należy powierzać dzieciom w wieku do lat 16.

Pracę Konkursową podpisaną imieniem i nazwiskiem uczestnika Konkursu oraz wypełniony formularz zgłoszeniowy (dostępny na stronie www.krus.gov.pl) należy przesłać do dnia 31.08.2020 do godz. 24:00 na e-maila: rymowanka@krus.gov.pl w temacie należy wpisać: Konkurs na rymowankę - Imię i nazwisko dziecka.

Rymowankę do udziału w konkursie zgłasza rodzic/opiekun prawny dziecka, ubezpieczony w Kasie Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego.

20 laureatów z największą liczbą punktów zostanie uhonorowanych nagrodami rzeczowymi o wartości ok. 300 zł.

Zapraszamy uczestników do zapoznania się z materiałami prewencyjnymi opracowanymi dla dzieci, znajdującymi się pod linkiem:
https://www.krus.gov.pl/aktualności/dokument/artykul/zaproszenie-dla-dzieci-i-młodzieży-z-terenow-wiejskich-do-zapoznania-sie-materielami-edukacyj/

Szczegółowe informacje zawiera regulamin konkursu dostępny na stronie www.krus.gov.pl

  pobierz informację (format PDF)
  pobierz plakat (format PDF)

Info: KRUS w Oleśnicy

Czytaj
Certyfikacja Dolnośląska Zielona Dolina
2020-07-27 12:42:48, opublikował: Bojanowski Paweł

zobacz informację (format PDF)
Czytaj
Filmy promujące historyczno-kulturowe oraz przyrodniczo-rekreacyjne walory obszaru Dobrej Widawy, z uwzględnieniem zagospodarowania turystycznego o
2020-06-03 14:18:22, opublikował: Bojanowski Paweł

Spot przyrodniczo - rekreacyjny Doliny Dobrej i Widawy:
https://www.youtube.com/watch?v=nPCVb0Tlzgs

Film przyrodniczo – rekreacyjny Doliny Dobrej i Widawy:
https://www.youtube.com/watch?v=mvoRJFEj4bg&t=87s

Spot historyczno - kulturowy Doliny Dobrej i Widawy:
https://www.youtube.com/watch?v=FvUGZwhdxS8

Film historyczno – kulturowy Doliny Dobrej i Widawy:
https://www.youtube.com/watch?v=0deZS_HtPPI&t=61s

Czytaj
Konkurs grantowy „DZIAŁAJ LOKALNIE”
2020-05-14 12:28:13, opublikował: Bojanowski Paweł

Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania Dobra Widawa zaprasza wszystkich chętnych do udziału w konkursie grantowym „DZIAŁAJ LOKALNIE”.

Konkurs przeznaczony jest dla organizacji i instytucji, jak również grup nieformalnych mających siedzibę na terenie gmin: Bierutów, Czernica, Długołęka, Dobroszyce, Dziadowa Kłoda, Jelcz – Laskowice, Międzybórz, Oleśnica, Syców, Wilków.

Ze względu na wyjątkową sytuację w 2020 r. Lokalna Grupa Działania Dobra Widawa wspierać będzie tylko projekty skoncentrowane na nowym celu, jakim jest walka z epidemią i przeciwdziałanie jej negatywnym skutkom.

Walka z epidemią to działania takie jak np.: szycie maseczek, czy zaopatrywanie osób starszych w produkty żywnościowe itp.

Natomiast przeciwdziałanie negatywnym skutkom epidemii może dotyczyć różnych obszarów, np.: edukacji, sportu, kultury, zdrowia, aktywności społecznej. Obejmować może bardzo szeroki zakres działań: z jednej strony może to być przeniesienie edukacji, działalności kulturalnej czy aktywności różnych grup wsparcia, np.: poradnictwa psychologicznego do Internetu. Z drugiej strony to także uruchomienie na nowo zamkniętej na czas epidemii świetlicy wiejskiej, reaktywacja działań samopomocowych, zorganizowanie powrotu realnych spotkań klubów i organizacji.

Dla osób zainteresowanych odbędą się szkolenia z zasad ubiegania się o dotację oraz wypełniania formularza wniosku, jednak w nowej formule webinariów. Terminy szkoleń zostaną podane już wkrótce.

Wnioski będzie można składać w generatorze od 18 maja do 21 czerwca 2020 r. na stronie:    www.system.dzialajlokalnie.pl.

Lokalna Grupa Działania Dobra Widawa przeznaczyła na konkurs grantowy kwotę: 24 000,00 zł (pula środków może ulec zmianie).

Maksymalna kwota dofinansowania pojedynczego projektu może wynieść: 2 400,00 zł.

Więcej informacji na stronie: dobrawidawa.pl

Info: LGD Dobra Widawa

Czytaj
KRUS - Zapobiegajmy wypadkom przy pracy rolniczej
2020-03-30 08:47:47, opublikował: Bojanowski Paweł
  zobacz treść informacji (format PDF)
Czytaj
Badania ankietowe Gospodarstw Domowych w 2020 roku
2020-02-28 15:17:43, opublikował: Bojanowski Paweł

Jak co roku, Główny Urząd Statystyczny i urzędy statystyczne podległe Prezesowi GUS przeprowadzają w całym kraju statystyczne badania ankietowe, których głównym celem jest dostarczenie danych, porównywalnych dla wszystkich krajów Unii Europejskiej ze względu na stosowaną metodologię, dotyczących wielu dziedzin, w tym warunków życia ludności.

W załączonej informacji przedstawiamy badania, które będą realizowane w 2020 r. na terenie województwa dolnośląskiego, w wylosowanych gospodarstwach domowych. Z Państwa pomocą chcemy popularyzować badania ankietowe na terenie Gminy i tym samym dotrzeć do szerokiego grona mieszkańców, którzy biorą w nich udział i dostarczają informacji statystycznych, współtworząc system informacyjny statystyki publicznej.

Realizację badań w poszczególnych województwach koordynują urzędy statystyczne, a wylosowane do badania mieszkania/gospodarstwa odwiedzają ankieterzy statystyczni.

W województwie dolnośląskim badania koordynuje i realizuje za pomocą profesjonalnej sieci ankieterskiej Urząd Statystyczny we Wrocławiu.

W badaniach prowadzonych przez GUS i urzędy statystyczne, zebrane dane jednostkowe są poufne, podlegają szczególnej ochronie i obowiązuje tu bezwzględnie przestrzegana zasada zachowania tajemnicy statystycznej wynikająca z art. 10 ustawy oraz udostępnianie lub wykorzystywanie tych danych dla innych niż podane w ustawie celów jest zabronione zgodnie z art. 38 ustawy z dnia 29 czerwca 1995 r. o statystyce publicznej (Dz.U. z 2019 r. poz. 649, z późn. zm)

Więcej informacji na temat badań ankietowych, w tym możliwości potwierdzenia tożsamości ankietera na terenie woj. dolnośląskiego, znajdziecie Państwo na stronie internetowej GUS pod adresem: http://form.stat.gov.pl/BadaniaAnkietowe/2020/harmonogram.htm

zobacz: plakat badań ankietowych 2020

zobacz: terminarz badań ankietowych 2020

Info: Urząd Statystyczny we Wrocławiu

Czytaj
Wszystkich: 261, wyświetlone od 0 do 7    Następne >
     
   
 
Serwis zgodny z specyfikacją HTML 4.01
Arkusze stylów zgodne z specyfikacją CSS
:: Prywatność :: Nota prawna :: CopyrightUrząd Gminy Oleśnica - operator i właściciel strony Hosted byProvider - dostawca usług internetowych Created byeFabrika - kreator strony internetowej Statystyki Stronę monitoruje stat24