Korzystanie z witryny olesnica.wroc.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookies, więcej informacji pod tym linkiem.
Akceptuję (nie pokazuj tego powiadomienia) | Nie akceptuję (zabierz mnie z tej strony!)
 
Witamy na www.olesnica.wroc.pl
Facebook Gminy Oleœnica Nagrody, wyróżnienia i podziękowania dla Urzędu Gminy Oleœnica Elektroniczne Biuro Obsługi Ineresanta Biuletyn Informacji Publicznej Gminy Oleśnica Prawo Gminne Dane kontaktowe
 
   
 
 
GminaSamorządUrządKultura i SportOświataPomoc SpołecznaFinansePrzetargi i konkursy
  
 
  Nawigator: Strona główna / AktualnościMiesiąc: Rok:
GDDKiA zaprosza na piknik "Dolnośląskie Dni Bezpieczeństwa"
2018-04-11 14:19:44, opublikował: Bojanowski Paweł

Czytaj
Konkurs pt. "Twoja ulubiona trasa rowerowa w województwie dolnośląskim"
2018-03-28 11:21:44, opublikował: Bojanowski Paweł

I edycja konkursu dla mieszkańców woj. dolnośląskiego
„Twoja ulubiona trasa rowerowa w województwie dolnośląskim”

Drodzy Mieszkańcy!

Czy są wśród Was entuzjaści wycieczek rowerowych? Nie wyobrażacie sobie weekendu bez Waszych ulubionych dwóch kółek? Do pracy jeździcie rowerem? Świetnie się składa! Zapraszamy do udziału w konkursie organizowanym przez serwis aukcji transportowych Clicktrans.pl. Jedyne, co musisz zrobić to przekonać nas, że to właśnie Twoja ulubiona trasa rowerowa ma w sobie to coś! Oceniamy nie samą trasę, ale atrakcyjność jej przedstawienia.

Forma pracy:
• mapa + opis
• tekst do dwóch stron A4, w formacie .doc lub .pdf
• zdjęcia lub materiał filmowy (Twojego autorstwa)

Zasady:
1. Do udziału w konkursie zapraszamy mieszkańców woj. dolnośląskiego w wieku od 15
do 115 lat
2. Proponowana przez Ciebie trasa powinna znajdować się w większości w obrębie województwa dolnośląskiego.
3. Nie ograniczamy konkursu tylko do oficjalnie wyznaczonych szlaków rowerowych! Tematem Twojej pracy może być dowolna, ulubiona trasa
4. Praca może być napisana w języku polskim lub angielskim.

SUMA NAGRÓD 1500 zł
I miejsce: 1000zł
II miejsce: 500zł

Aby wziąć udział w konkursie wyślij swoją pracę na adres mailowy: konkurs@clicktrans.pl W temacie maila wpisz: Moja trasa rowerowa

Zwycięskie prace zostaną opublikowane na blogu http://www.info.clicktrans.pl  lub https://clicktrans.com/blog  w celu promocji trasy w Polsce i za granicą.

Czekamy na Twoją pracę konkursową do 2 maja 2018 r.
Więcej szczegółów i regulamin pod adresem: https://clicktrans.pl/info/konkurs-rowerowy-dolnoslaskie

Czytaj
Urząd Statystyczny we Wrocławiu informuje
2018-03-26 14:22:49, opublikował: Kędziora Piotr
Urząd Statystyczny we Wrocławiu informuje, że w dniach od 5 lutego do 30 maja 2018 r. na terenie całego kraju, w tym również na terenie województwa dolnośląskiego, zostanie przeprowadzone Badanie Spójności Społecznej BSS. Poniżej harmonogram badań przeprowadzanych przez GUS w 2018 r.

harmonogram badań przeprowadzanych przez GUS w 2018 r.

Czytaj
Służba przygotowawcza - początek drogi. Dołącz do najlepszych!
2018-03-26 08:06:26, opublikował: Bojanowski Paweł

Czytaj
Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania Dobra Widawa ogłasza nabór wniosków o przyznanie pomocy na podejmowanie i rozwój działalności gospodarczej
2018-03-06 14:52:02, opublikował: Bojanowski Paweł

Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania Dobra Widawa ogłasza nabór wniosków o przyznanie pomocy w ramach poddziałania 19.2 „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 z udziałem środków Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich na:

1. Podejmowanie działalności gospodarczej
2. Rozwijanie działalności gospodarczej.

Szczegółowe informacje dotyczące ww. naborów znajdują się na stronie internetowej: www.dobrawidawa.pl.
1. Podejmowanie działalności gospodarczej: http://www.dobrawidawa.pl/dla-beneficjenta/699-ogloszenie-o-naborze-wnioskow-nr-4-2018-podejmowanie-dzialalnosci-gospodarczej

2. Rozwijanie działalności gospodarczej: http://www.dobrawidawa.pl/dla-beneficjenta/rozwijanie-dzialalnosci-gospodarczej/700-ogloszenie-o-naborze-wnioskow-nr-5-2018-rozwijanie-dzialalnosci-gospodarczej

Info: LGD Dobra Widawa

Czytaj
Nowa szansa dla Instytucji otoczenia biznesu z Dolnego Śląska
2018-03-05 12:47:48, opublikował: Bojanowski Paweł

28 lutego br. Dolnośląska Instytucja Pośrednicząca  ogłosiła nowy konkurs  na dotacje dla Instytucji otoczenia biznesu. W konkursie mogą wziąć  udział podmioty prowadzące działalność na rzecz rozwoju przedsiębiorczości i innowacyjności, takie jak np. inkubatory technologiczne, parki naukowo-technologiczne, parki przemysłowe czy centra transferu technologii. Do podziału jest  ponad 17,5 mln zł. W ramach konkursu możliwe są do realizacji projekty dotyczące infrastruktury niezbędnej dla świadczenia specjalistycznych usług laboratoryjnych, w tym uruchomienie specjalistycznych laboratoriów i powierzchni badawczych dla przedsiębiorstw – wraz z wyposażeniem.

Instytucje otoczenia biznesu mają wpływ na rozwój naszego regionu, przedsiębiorczości przez  m.in. świadczenie różnorodnych usług na rzecz przedsiębiorców, które przyczyniają się m.in. do poprawy efektywności działalności gospodarczej, rozwoju nowych technologii poprzez udostępnianie  infrastruktury B+R.

- Nowe dotacje na profesjonalizację oferty Instytucji otoczenia biznesu to kolejne wsparcie mechanizmów współpracy nauki i biznesu,  to wsparcie innowatorów i przedsiębiorców. Dotacjami chcemy wzmocnić działalność w obszarze współpracy przy badaniach,  rozwoju innowacji  oraz ich wdrażaniu -  mówi Renata Granowska , dyrektor Dolnośląskiej instytucji Pośredniczącej i dodaje:

 - Ważna jest jakość oferty IOB, bo w tych strukturach można wykonać wiele różnych zadań w jednym miejscu , a to jest istotne dla przedsiębiorców.  Stąd też w tym procesie ważne są wyspecjalizowane kadry, bowiem w procesie komercjalizacji nowych technologii wiele zależy od kompetencji  ludzi skupionych wokół IOB. Dialog między biznesem i nauką został nawiązany, teraz potrzebna jest wzajemna aktywność obu stron, aby powstawały ciekawe technologiczne rozwiązania rozwiązujące nowe problemy cywilizacji.  Ważny jest dostęp do zasobów badawczo-rozwojowych , bo korzyści odniosą  zarówno wszyscy zaangażowani w nowe procesy technologiczne,  jak i  otoczenie społeczno-gospodarcze.

  Szczegółowe informacje o konkursie na stronie dip.dolnyslask.pl

Info: Dolnośląska Instytucja Pośrednicząca Dział Informacji i Promocji

Czytaj
LGDDW zaprasza członków na Nadzwyczajne Walne Zebranie
2018-02-27 14:39:16, opublikował: Bojanowski Paweł

Szanowni Państwo,

Zarząd Stowarzyszenia zaprasza wszystkich członków stowarzyszenia na Nadzwyczajne Walne Zebranie Członków Lokalnej Grupy Działania Dobra Widawa.

Walne Zebranie odbędzie się 5 marca 2018 r. (poniedziałek) o godz. 17:00 w Bibliotece i Forum Kultury w Oleśnicy, ul. Reja 10, sala konferencyjna (parter).

Szczegółowy program obrad znajduje się na stronie: www.dobrawidawa.pl

Serdecznie zapraszamy.

Info: LGD Dobra Widawa

Czytaj
Wszystkich: 202, wyświetlone od 0 do 7    Następne >
     
   
 
Serwis zgodny z specyfikacją HTML 4.01
Arkusze stylów zgodne z specyfikacją CSS
:: Prywatność :: Nota prawna :: CopyrightUrząd Gminy Oleśnica - operator i właściciel strony Hosted byProvider - dostawca usług internetowych Created byeFabrika - kreator strony internetowej Statystyki Stronę monitoruje stat24