Korzystanie z witryny olesnica.wroc.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookies, więcej informacji pod tym linkiem.
Szanowni Państwo,

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO).
Uprzejmie informujemy, że administratorem danych osobowych jest Gmina Oleśnica, reprezentowana przez Wójta Gminy Oleśnica.
Celem przetwarzania danych jest realizacja prawnych obowiązków administratora.
Szczegółowe informacje o przetwarzaniu danych osobowych dostępne są pod tym adresem.
 
Witamy na www.olesnica.wroc.pl
Facebook Gminy Oleśnica Wideotďż˝umacz Elektroniczne Biuro Obsďż˝ugi Ineresanta Biuletyn Informacji Publicznej Gminy Oleśnica Prawo Gminne Dane kontaktowe
 
   
 
 
GminaSamorządUrządKultura i SportOświataPomoc SpołecznaFinansePrzetargi i konkursy
  
 
  Nawigator: Strona główna / AktualnościMiesiąc: Rok:
Nagrody w Wielkim Konkursie ZZO Olszowa wręczone
2023-02-17 14:54:10, opublikował: Bojanowski Paweł

Nagrody w Wielkim Konkursie ZZO Olszowa wręczone

Pod koniec roku 2022 ogłosiliśmy listę laureatów Wielkiego Konkursu ZZO Olszowa dla dzieci i młodzieży szkolnej, którego celem było promowanie postaw ekologicznych wśród młodych ludzi oraz zwiększanie ich świadomości na temat odpowiedzialnej gospodarki odpadami. Zwycięzcy nie tylko otrzymali atrakcyjne nagrody, ale także zostali publicznie pochwaleni w swoich szkołach. Przedstawiciele ZZO Olszowa odwiedzili placówki edukacyjne, w których uczą się laureaci, by osobiście wręczyć im upominki oraz podziękować za udział w konkursie.

Po burzliwych obradach jury Wielkiego Konkursu przyznało 9 nagród – po trzy w każdej kategorii. Najmłodsi uczniowie (klasy 1–3) malowali, rysowali i wyklejali swoje sposoby dbania o planetę. Nieco starsi (klasy 4–8) odkrywali świat rymów i pisali wierszowane instrukcje prawidłowej segregacji odpadów. Młodzież ze szkół ponadpodstawowych do rąk wzięła zaś kamery, by nakręcić filmowe opowieści o drugim życiu odpadów. Konkurs został pomyślany w sposób aktywizujący całą uczniowską społeczność – adekwatne do wieku zadania uruchomiły kreatywność, a uczestnicy przekonali się, że segregacja odpadów to coś więcej niż jeden z domowych obowiązków. Jurorzy oceniali zarówno oryginalność pomysłu czy staranność wykonania, jak i zgodność pracy z tematem. Do organizatorów trafiło bardzo dużo pięknych, wartościowych i mądrych zgłoszeń, dlatego o ostatecznych wynikach decydowała technika i precyzja.

Pragniemy jeszcze raz przypomnieć zwycięzców w każdej z kategorii:

Zwycięzcy w kategorii „Planeta to mój dom!” to:

 1. Borys Hendrysiak - Szkoła Podstawowa nr 1 w Kępnie, klasa II b, GMINA KĘPNO
 2. Jan Dobrzak - Szkoła Podstawowa w Drołtowicach, klasa II, GMINA SYCÓW
 3. Rozalia Poprawa - Zespół Szkół w Nowej Wsi Książęcej, klasa II, GMINA BRALIN

W kategorii „Eko-rymy dla środowiska!”:

 1. Milena Machowska - Szkoła Podstawowa w Doruchowie, klasa VI a, GMINA DORUCHÓW
 2. Marta Niechciał - Zespół Szkół w Baranowie, klasa Vb, GMINA BARANÓW
 3. Maciej Kowalczyk - Szkoła Podstawowa w Trębaczowie, klasa V, GMINA PERZÓW

Natomiast w przypadku kategorii „Drugie życie odpadów!” zwycięzcami są:

 1. Emil Polewczyk - l LO im. Juliusza Słowackiego w Oleśnicy, klasa II d, MIASTO OLEŚNICA
 2. Marcel Pastuła - l LO im. Juliusza Słowackiego w Oleśnicy, klasa II c, MIASTO OLEŚNICA
 3. Kinga Jeziorna - Zespół Szkół Ponadpodstawowych nr 1 w Kępnie, klasa IILOB, GMINA KĘPNO

Wszyscy uczestnicy zostali docenieni za zapał, pomysłowość i zaangażowanie pamiątkowymi dyplomami oraz drobnymi upominkami. Na laureatów czekały zaś fantastyczne sprzęty – tablety, słuchawki bezprzewodowe, głośniki bluetooth oraz smartwatche. Nagrodą dla organizatorów było natomiast rozprzestrzenienie się ekologicznych idei. Dzięki temu, że w szkołach uczestników odbyły się uroczyste wręczenia nagród i dyplomów, wyróżnieni uczniowie mogli poczuć się wyjątkowo i zainspirować kolegów do udziału w kolejnych konkursach ZZO Olszowa. Nasze działania na bieżąco opisujemy na stronie www zakładu https://www.zzo-olszowa.pl

Zapraszamy do odwiedzin!

Czytaj
Piknik Wojskowy wraz z mobilnym punktem rekrutacyjnym w Oleśnicy
2022-05-18 13:39:58, opublikował: Bojanowski Paweł

"Wstąp do dobrowolnej zasadniczej służby wojskowej" - pod takim hasłem w sobotę 21 maja o godz. 11.00 rozpoczną się pikniki wojskowe w 32 miejscowościach.

Zapraszamy do Oleśnicy na Plac Zwycięstwa, w godzinach 11.00-18.00.

Oprócz pokazu sprzętu wojskowego i żołnierskiej grochówki na piknikach działać będą punkty rekrutacyjne, w których będzie można uzyskać informacje o dobrowolnej zasadniczej służbie wojskowej: ile trwa, kto może do niej przystąpić i na czym polega. Na miejscu można będzie wypełnić wniosek o powołanie (dlatego warto zabrać dowód osobisty).

Poza piknikami w 70 miejscowościach MON uruchomi mobilne punkty rekrutacyjne:
- 21 maja 11.00-18.00
ul. Oławska we Wrocławiu

Również tam będzie można poznać szczegóły dobrowolnej zasadniczej służby wojskowej
i złożyć wniosek.

 • Żołnierz dobrowolnej zasadniczej służby wojskowej od pierwszego dnia służby będzie zarabiał 4560 zł miesięcznie. Po 28 dniowym szkoleniu zakończonym przysięgą, rozpocznie szkolenie specjalistyczne trwające do 11 miesięcy. W tym czasie będzie miał wybór ? nie musi być skoszarowany.
 • Żołnierz DZSW będzie miał pierwszeństwo w naborze do zawodowej służby wojskowej oraz do zatrudnienia w administracji publicznej, po spełnieniu wymogów dla danego stanowiska.
 • Dobrowolną zasadniczą służbę wojskową można przerwać w dowolnym momencie.
Czytaj
Międzynarodowy projekt Town Twinning
2019-10-02 11:52:15, opublikował: Kędziora Piotr

W dniach 23-29 sierpnia 2019 r. w Gminie Oleśnica miały miejsce wydarzenia w ramach międzynarodowego projektu Town Twinning pod hasłem "Intercultural dialogue - building the future of the EU debate on Eurosceptism"/ Dialog międzykulturowy - budowanie przyszłości debaty UE na temat eurosceptyzmu” promowanego przez GOK Oleśnica.

Czytaj
LGD Dobra Widawa zaprasza na spotkanie informacyjne dotyczące projektu grantowego pn. Zabytki „Dobrej Widawy”
2019-03-07 13:26:07, opublikował: Pawłowska Agnieszka
LGD Dobra Widawa zaprasza na spotkanie informacyjne dotyczące projektu grantowego pn. Zabytki „Dobrej Widawy”.
Czytaj
W 100 rocznicę odzyskania Niepodległości w Boguszycach...
2018-11-16 14:30:57, opublikował: Pawłowska Agnieszka

W 100 rocznicę odzyskania Niepodległości w Boguszycach...

         Po raz pierwszy w Boguszycach odbyły się gminne obchody jubileuszu 100-lecia odzyskania Niepodległości przez Rzeczpospolitą Polską. W niedzielę 11 listopada br. o godzinie 12.30 mszę świętą w miejscowym kościele, odprawił ks. proboszcz Andrzej Augustyn.

          Patriotycznie udekorowany kościół Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Boguszycach, zapełnił się mieszkańcami gminy i przedstawicielami władz z wójtem Marcinem Kasiną na czele. W ławkach zasiedli radni, sołtysi, dyrektorzy szkół i kierownicy jednostek współpracujących. Przybyły też poczty sztandarowe jednostek OSP i gminnych szkół podstawowych. Piękną celebrę ubogacał piękny śpiew chóru Gminy Oleśnica Una Voce i zespołu wokalnego Lumen, działającego przy Szkoły Podstawowej Gminy Oleśnica.
         W wygłoszonej homilii ks. proboszcz nawiązał do złożonej i krwawej historii naszej Ojczyzny.
Nasze tysiącletnie państwo na swojej historycznej drodze doświadczyło wielu dramatów i tragedii, ale i lat świetności oraz powodzenia. Bogactwem decydującym o naszym przetrwaniu był naród polski i jego kultura. Polska trwała w Europie mimo wymazania jej z mapy narodów. Trwała i przetrwała, płacąc jednak daninę krwi tysięcy swoich córek i synów.
         Patriotyczne rozważania zakończył słowami: „Kiedy myślę o Polsce dzisiaj, to chciałbym, aby Bóg był na swoim miejscu, tak jak bywało w historii. Chcę widzieć troskę Polaków o Dom Ojczysty.
I niech tak zawsze będzie! A Ciebie, Boże, prosimy strzeż i błogosław Ojczyźnie naszej”.
 
       Po mszy ks. Andrzej Augustyn podziękował Opatrzności Bożej za opiekę i łaski jakie spotkały naszą Ojczyznę. Po jego słowach Wójt Gminy Marcin Kasina z rąk Mateusza Wójcika strażaka z OSP Ligota Mała otrzymał zapalony znicz pamięci w kształcie serca i złożył go pod krzyżem misyjnym.
 Kolejnym punktem uroczystości było przejście pod obelisk, który upamiętnia szlak bojowy 2 Korpusu Pancernego 2 Armii i Wojska Polskiego pod koniec II wojny światowej. Pod udekorowanym narodowymi flagami obeliskiem stanęły poczty sztandarowe z jednostek OSP i szkół podstawowych z naszej gminy. Na posterunku honorowym wartę pełnili: Kacper Kaleta i Aleksander Białoskórski - strażacy z OSP w Sokołowicach.
 
        Po odśpiewaniu a cappella całego hymnu narodowego przez chór Una Voce, przy dźwiękach werbla delegacje złożyły wiązanki pod obeliskiem.
       Wiązanki złożyła delegacja Urzędu Gminy w składzie: Wójt Gminy Oleśnica Marcin Kasina, Tadeusz Kunaj Przewodniczący Rady Gminy Oleśnica, Krzysztof Skórzewski Sekretarz Gminy, delegacja sołectwa Boguszyce w składzie: Jadwiga Bodo, Robert Kozioł i Mariusz Wójcik, delegacja koła Związku Żołnierzy Wojska Polskiego im. Ziemi Oleśnickiej w składzie płk ws. sp. Lucjan Ławniczek, ppłk ws. Sp. Zdzisław Gołębiowski i mjr ws. sp. Henryk Kowalski, delegacja koła Związku Żołnierzy Wojska Polskiego „Lotnik” oraz Stowarzyszenia „Rodzina Wojskowa” w składzie kpt. ws. sp. Adam Kowalczyk z żoną Dorotą i przedstawiciele radnych i sołtysów Tomasz Domal z Andrzejem Hamarowskim.
        Wiązanki złożyły także delegacje szkół podstawowych: im. Kawalerów Orderu Uśmiechu z dyrektorem Dariuszem Rzepką /Smolna/, im. UNICEF z panią dyrektor Anną Klimkowską /Ligota Mała/, im. Orła Białego z dyrektorem Arturem Mosiakiem /Sokołowice/, oraz szkół w Ligocie Polskiej z dyrektorem Leszkiem Witkowskim oraz we Wszechświętem z dyrektorem Robertem Nowosadem, a także delegacja uczniów Szkoły Podstawowej Gminy Oleśnica.

        Po złożeniu wiązanek głos zabrała Pani Mieczysława Baran, która przedstawiła rys historyczny 100 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę.
    
         Uroczystość zakończyła się wystąpieniem Wójta Gminy Oleśnica Marcina Kasiny, który gratulował przygotowania imprezy, podziękował księdzu proboszczowi, mieszkańcom Boguszyc, strażakom, młodzieży i chórowi za przygotowanie patriotycznej uroczystości, a wszystkim uczestnikom za obecność i godne uczczenie setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.
         Pan Wójt zadeklarował także realizowanie gminnych obchodów kolejnych rocznic i świat państwowych.
         Po złożeniu wiązanek uczestnicy przeszli przed świetlicę, gdzie przy chlebowym piecu i ognisku czekał na nich smaczny posiłek z tradycyjną „boguszycką” grochówką i pieczywem.
          Potem toczyły się rozmowy, wspomnienia, w których nie ukrywano satysfakcji i zadowolenia z przeżytej wspólnie uroczystości.
          Ja tam również byłem, wzruszyło mnie patriotyczne nabożeństwo, zadziwił mnie piękny śpiew chóru Una Voce i zespołu wokalnego Lumen, a zaskoczyła i rozgrzała smaczna grochówka oraz niepowtarzalna atmosfera.

    Fakty dla potomnych spisał: Jerzy Tomasz Trzciński mjr rez.
    Foto: Agnieszka Pawłowska U. G. Oleśnica

Czytaj
W Boguszycach pamiętali...
2018-09-19 14:59:10, opublikował: Pawłowska Agnieszka

W Boguszycach  pamiętali...

Czytaj
Kwartalna narada Wójta z Sołtysami
2018-06-21 15:38:14, opublikował: Kembłowska Agnieszka

Kwartalna narada Wójta z Sołtysami

17 maja 2018 r. w Urzędzie Gminy odbyła się kwartalna narada Wójta Marcina Kasiny z Sołtysami Gminy Oleśnica. Na spotkaniu obecny był również Przewodniczący Rady Tadeusz Kunaj, dyrektor Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej Jarosław Telka, prezes Gminnego Przedsiębiorstwa Komunalnego Jarosław Polański, kierownicy Referatów Urzędu oraz Anna Nawrot – kurator sądowy z Sądu Rejonowego w Oleśnicy. Na wstępie Wójt przedstawił porządek spotkania, do którego nie wniesiono uwag.

Czytaj
Sprzęt ratownictwa dla OSP
2018-04-19 15:19:50, opublikował: Bojanowski Paweł

Sprzęt ratownictwa dla OSP

Gmina Oleśnica 19.04.2018 r. podpisała umowę i otrzymała dofinansowanie dla OSP w ramach konkursu ze środków Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej – Funduszu Sprawiedliwości. Konkurs organizowany był przez Ministerstwo Sprawiedliwości.
OSP z terenu Gminy Oleśnica zostaną doposażone w sprzęt ratownictwa, niezbędnego do udzielania pomocy poszkodowanym bezpośrednio na miejscu popełnienia przestępstwa. W ramach realziacji programu planowany jest: zakup defibrylatorów, torb ratowniczych, halliganów dielektrycznych, zestawy osłon poduszek Airbag, walizka z flarami po 6 szt., zestawy walizkowe do oznakowania wypadków, wyciągarki ręczne T-MAX, latarki ręczne Mactronic z nakładką sygnalizacyjną.
Łączna wartość sprzętu i urządzeń to 43 364,00 zł z czego 42 930,36 zł (99%) pochodzić będzie z dotacji celowej a 433,64 zł (1%) z budżetu Gminy Oleśnica.

Marcin Rzeźnik

Czytaj
Obchody Dnia Języka Ojczystego
2018-04-03 08:27:48, opublikował: Pawłowska Agnieszka

Obchody Dnia Języka Ojczystego

Już po czwarty Szkoła Podstawowa Gminy Oleśnica zorganizowały obchody Dnia Języka Ojczystego.
27 i 28 marca 2018 roku w auli Szkoły Podstawowej Gminy Oleśnica w Oleśnicy odbyły się obchody Dnia Języka Ojczystego. Wydarzenie to objął honorowym patronatem Wójt Gminy Oleśnica – Marcin Kasina.
Inicjatorami szkolnego wydarzenia oraz autorami zadań konkursowych byli: Agnieszka Grondowa, Monika Śliwińska oraz Bożena Kula i Grzegorz Bińczak ze Szkoły Podstawowej Gminy Oleśnica w Oleśnicy .

Nadrzędnym celem spotkania było uwrażliwienie społeczności uczniowskiej na potrzebę dbałości o język ojczysty, zwrócenie uwagi na konieczność ochrony dziedzictwa językowego, szczególnie narażonego na nadmierne zapożyczenia z języka angielskiego.

Tegoroczne obchody Dnia Języka Ojczystego poświęcone były pamięci wielkich romantycznych wieszczów, którzy swoją twórczością wywarli ogromny wpływ na historię literatury i kultury polskiej.
Rozgrywki polonistyczne rozegrały się w dwóch etapach- pierwszy dedykowany był uczniom SPGO, drugi szkołom podstawowym z terenu Gminy Oleśnica.
W części oficjalnej prowadzonej przez Aleksandrę Grudzień i Nikodema Dziedzica uczniowie poznali historię ustanowienia Dnia Języka Ojczystego oraz ideę tego święta.
Następnie rozpoczęły się zmagania zespołów z przygotowanymi konkurencjami polonistycznymi. Poszczególne zestawy zadań zawierały zagadnienia z zakresu frazeologii, środków artystycznego wyrazu, ortografii, nauki o języku i czy historii literatury. Ogromne emocje budziły zadania „z grzybkiem”, w których oprócz wiedzy, liczył się refleks przedstawiciela grupy. Po wyświetleniu pytania miał on za zadanie jak najszybciej nacisnąć przycisk zapalający lampkę, co oznaczało gotowość do odpowiedzi. Gimnazjaliści oraz uczniowie SPGO podczas wtorkowych konkurencji zmagali się z różnorodnymi zagadnieniami dotyczącymi lektur szkolnych, historii Polski, a także biblijnych przypowieści. Natomiast uczniowie gminnych szkół podstawowych sprawdzali swoją znajomość wybranych utworów z okresu romantyzmu oraz historii powstania listopadowego - IV Międzyszkolny Konkurs Polonistyczny rozegrał się bowiem pod hasłem "Romantyzm. To lubię".
Wszystkie zadania emitowane były w postaci pomysłowej prezentacji multimedialnej, wzbogaconej licznymi filmikami, piosenkami z dawnych lat oraz fragmentami tekstów z audiobooków. Dużym zaskoczeniem było dla uczestników zaprezentowanie pytań konkursowych w postaci scenek teatralnych. W osłonie dymnej, opatrzonej efektową scenografią i oświetleniem, na scenie ukazali się młodzi aktorzy (Gabriela Wajerowska jako Zosia, czwartoklasistki Zuzanna Szczygieł i Wanessa Klapińska jako duchy lekkie, Oliwia Małachowska oraz Mateusz Szczepaniak w roli Guślarza), którzy odegrali fragmenty „Dziadów cz. II” Adama Mickiewicza. Ta atrakcyjna, nowoczesna formuła konkursu bardzo przypadła do gustu uczniom, którzy z chęcią angażowali się w kolejne konkurencje.
Uczestnicy obchodów Dnia Języka Ojczystego wykazali się też ogromną kreatywnością, gdyż z łatwością wcielili się w role poetów tworzących poezję. Zadaniem uczestników było bowiem dopisanie do pierwszej części jednego z wierszy Adama Mickiewicza swojej własnej autorskiej wersji. Okazało się, że młodzi poeci są bardzo pomysłowi i twórczy, a ich miniutwory, były dowcipne, przemyślane i bogate treściowo.
Wszystkie konkurencje wzbogacone zostały ponadto muzyczną oprawą. Zadbała o nią Agnieszka Grondowa opiekunka artystyczna zespołu „Lumen” (Joanna Śliwińska, Gabriela Wajerowska, Amelia Bartosik, Emilia Charemska, Lena Wójcik, Katarzyna Śliwa, Magdalena Gliszczyńska, Kinga Biegańska, Zuzanna Szczygieł, Wanessa Klapińska, Oliwia Małachowska), który zaśpiewał dwa utwory- „Wolność” z repertuaru Marka Grechuty oraz ludową pieśń „Ty pójdziesz górą”, znaną chociażby z filmu „Nad Niemnem”. Na zakończenie zaproponowano uczestnikom zabawę ruchową, dzięki której młodzież mogła zapoznać się z elementami tradycyjnego tańca polskiego- poloneza. Konkurencja wymagała od uczestników zapamiętania kilkuelementowej choreografii i zaprezentowania jej wszystkim uczestnikom. Na uznanie zasługuje fakt, że po kilkunastominutowej lekcji tańca, której udzielili uczestnikom uczniowie SPGO, młodzi sympatycy kultury romantycznej doskonale poradzili sobie z tym niełatwym zadaniem. Uwieńczeniem uroczystości było zaproszenie wszystkich gości wraz z ich opiekunami do odtańczenia tradycyjnego poloneza. Prowadzącymi taneczny korowód byli: Paulina Nowak oraz Jakub Kasina z klasy II B gimnazjum, w drugiej parze mogliśmy podziwiać dyrektor SPGO p. Agnieszkę Dorobiałę wraz z zastępcą wójta p. Krzysztofem Skórzewskim, w kolejnych nauczycielki gminnych szkół podstawowych ( dyr. Iwonę Noworycką, Małgorzatę Furmanęk, Zofię Twardowską, Izabelę Stadnik, Barbarę Słomkę) wraz z ich podopiecznymi oraz wystylizowanych na czasy XVIII i XIX-wiecznej Polski uczniów SPGO ( Paulinę Chrzanowską, Gracjana Skraburskiego, Brajana Wydmucha, Ewelinę Fit, Dawida Krysiaka, Amelię Bartosik, Łukasza Wojtunia, Wanessę Topolską, Joannę Śliwińską, Dominika Westera, Zuzannę Szczygieł oraz Wanessę Klapińską).
Goszczący w pierwszej połowie uroczystości wójt Gminy Oleśnica Marcin Kasina życzył uczestnikom powodzenia i zaprosił do udziału w kolejnej edycji święta już za rok.
Wszyscy uczestnicy zabawy z rąk dyr. Szkoły Podstawowej Gminy Oleśnica w Oleśnicy Agnieszki Dorobiały oraz zastępcy wójta Gminy Oleśnica Krzysztofa Skórzewskiego otrzymali pamiątkowe dyplomy, kubeczki z logiem uroczystości oraz nagrody książkowe. Obchody Dnia Języka Ojczystego były nowatorską lekcją języka polskiego, w której klasyczne mądrości, by bawiąc, uczyć, przeplatały się z nowoczesnymi technikami multimedialnymi.

Fundatorami nagród byli: Urząd Gminy Oleśnica, SPGO oraz pomysłodawczynie uroczystości.
A oto wyniki konkursu.

W kategorii gminnych szkół podstawowych:

I miejsce- Szkoła Podstawowa we Wszechświętem- opiekun Iwona Rosik
II miejsce- Szkoła Podstawowa w Sokołowicach- opiekun Zofia Twardowska
III miejsce- Szkoła Podstawowa w Ligocie Polskiej (drużyna 1) - opiekun Małgorzata Furmanek
IV miejsce- Szkoła Podstawowa Gminy Oleśnica w Oleśnicy- opiekun Monika Śliwińska, Barbara Słomka
IV miejsce- Szkoła Podstawowa w Ligocie Małej- opiekun Izabela Stadnik
V miejsce- Szkoła Podstawowa w Ligocie Polskiej (drużyna 2) - opiekun Małgorzata Furmanek

W kategorii gimnazjum i SPGO:

KLASY I miejsce II miejsce III miejsce IV miejsce
DRUGIE gimnazjum II b II c II a i II d
TRZECIE gimnazjum III b III a III d III c
SPGO V , VI, IV drużyna a
IV drużyna b

Zapraszamy do obejrzenia relacji filmowej z Dnia Języka Ojczystego
https://www.youtube.com/watch?v=2YL7_8-xRIs&feature=youtu.be

Agnieszka Grondowa/SPGO
Fot. Bożena Kula

Czytaj
Ciasteczko ze Świętym Józefem
2018-03-20 12:04:40, opublikował: Bojanowski Paweł

Czytaj
Sołtys Roku 2017
2018-03-20 09:05:25, opublikował: Bojanowski Paweł

Sołtys Roku 2017

16 marca br. w Hotelu Agro Dolnośląskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego we Wrocławiu odbyła się gala konkursu Sołtys Roku 2017. W uroczystości uczestniczyło blisko stu sołtysów z całego Dolnego Śląska. Wojewoda Paweł Hreniak nagrodził najlepszych sołtysów.
Wśród nich była sołtys z miejscowości Bystre Marta Barska, która otrzymała z rąk wojewody podziękowania i gratulacje za dobre pełnienie funkcji gospodarza swojej małej ojczyzny.
Uroczystość uświetnił występ Orkiestry Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu.

Agnieszka Pawłowska

Czytaj
Kwartalna narada Wójta z Sołtysami
2018-03-19 12:15:00, opublikował: Kembłowska Agnieszka

16 marca 2018 r. w Urzędzie Gminy odbyła się kwartalna narada Wójta Marcina Kasiny z Sołtysami Gminy Oleśnica. Na spotkaniu obecny był również Przewodniczący Rady Tadeusz Kunaj, dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury Dorota Bartczak, dyrektor Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej Jarosław Telka, prezes Gminnego Przedsiębiorstwa Komunalnego Jarosław Polański, kierownicy Referatów Urzędu oraz Sławomir Gierlach z Komendy Powiatowej Policji w Oleśnicy, a także Jerzy Stańczyk z Powiatowego Zespołu Doradztwa Rolniczego w Oleśnicy.
Na wstępie Wójt złożył zgromadzonym życzenia z okazji Dnia Kobiet, Dnia Mężczyzny oraz z okazji Dnia Sołtysa. Następnie przedstawił porządek spotkania, do którego nie wniesiono uwag. 

Czytaj
Samorządowy Turniej Piłki Siatkowej o Puchar Wójta Gminy Oleśnica
2018-02-26 14:49:33, opublikował: Bojanowski Paweł

Samorządowy Turniej Piłki Siatkowej o Puchar Wójta Gminy Oleśnica

W sobotę 24 lutego br. w hali sportowej przy Szkole Podstawowej Gminy Oleśnica w Oleśnicy rozegrano Samorządowy

Turniej Piłki Siatkowej o Puchar Wójta Gminy Oleśnica. Do rywalizacji przystąpili włodarze gmin i starostwa, radni, sołtysi, dyrektorzy szkół oraz pracownicy urzędów.

Na starcie stanęły trzy zespoły. W sportowej i zaciętej rywalizacji walczyli zawodnicy z Miasta Oleśnicy, Starostwa Powiatowego w Oleśnicy oraz Gminy Oleśnica.

Mecze rozgrywane były systemem każdy z każdym. W konfrontacji z trzema zespołami bardzo dobrze wypadł zespół z Urzędu Miasta Oleśnicy, który odniósł komplet zwycięstw. Tym samym sięgnął po zwycięstwo w tej imprezie. Jedno zwycięstwo odnotowali zawodnicy ze Starostwa Powiatowego, którzy zajęli drugie miejsce. Na trzeciej pozycji zawody ukończyli gospodarze spotkania z Urzędu Gminy Oleśnica.

Puchary i pamiątkowe dyplomy zwycięskim drużynom wręczył Wójt Gminy Oleśnica Marcin Kasina. Uhonorowani zostali: najstarszy i najmłodszy zawodnik rozgrywek oraz wszystkie panie, które brały czynny udział w rywalizacji. Gospodarze Turnieju zadbali również o to aby każdy uczestnik otrzymał drobny upominek.

Sędzią głównym imprezy był Robert Nowosad, któremu w sprawnym przeprowadzeniu turnieju pomógł Zbigniew Olszewski oraz Tadeusz Siworski.

Turniej cieszył się dużą popularnością nie tylko wśród zawodników, ale także kibiców, którzy gorącym dopingiem zagrzewali do walki zespoły uczestniczące w tej sportowej imprezie.

Urząd Gminy Oleśnica serdecznie gratuluje zwycięzcom oraz wszystkim zawodnikom i dziękuje bardzo osobom zaangażowanym w organizację wydarzenia.

Agnieszka Pawłowska

Czytaj
Sołtys Roku 2017 i Sołectwo Roku 2017
2017-11-09 10:59:37, opublikował: Bojanowski Paweł

Sołtys Roku 2017 i Sołectwo Roku 2017

7 listopada 2017 r. w Dolnośląskim Centrum Filmowym we Wrocławiu odbyła się uroczysta gala z okazji przyznania nagród w plebiscycie na Sołtysa i Sołectwo Roku 2017 Dolnego Śląska, który został zorganizowany przez Gazetę Wrocławską i portal gazetawroclawska.pl. W plebiscycie brało udział 78 sołtysów i 78 sołectw z całego województwa dolnośląskiego.
Z terenu Gminy Oleśnica w kategorii Sołectwo Roku w powiecie oleśnickim na I miejscu uplasowało się Sołectwo Bogusławice natomiast III miejsce zdobyło Sołectwo Ligota Wielka.
W kategorii Sołtys Roku w powiecie oleśnickim zdobył I miejsce Sołtys Bogusławic Tomasz Domal.
W finale plebiscytu nagrodę pobyt weekendowy dla dwóch osób w Ośrodku Konferencyjno-Wypoczynkowym „Krucze Skały” w Karpaczu wraz z dyplomem odebrał Tomasz Domal z Bogusławic zajmując VIII miejsce wśród 10 sołtysów, którzy otrzymali najwięcej głosów na Dolnym Śląsku.
Serdecznie gratulujmy!

Agnieszka Pawłowska

Czytaj
1000 punktów rozświetli Gminę Oleśnica
2017-10-17 09:53:17, opublikował: Pawłowska Agnieszka

1000 punktów rozświetli Gminę Oleśnica

Październik 2017 r. to miesiąc, który złotymi zgłoskami zapisze się w annałach naszej gminy. Wójt Gminy Oleśnica, Marcin Kasina podpisał umowę na budowę oświetlenia opiewającą na kwotę 5 937 972,60 zł brutto. Póki co trwają jeszcze prace przygotowawcze ale z początkiem roku, pełną parą ruszą roboty budowlane i potrwają do 30.08.2018 r. Prace będą obejmowały budowę linii kablowych wraz ze słupami oświetleniowymi oraz montażem opraw oświetleniowych, które będzie wykonywać firma ELEKTROTIM S.A Wrocław.

Oświetlenie na terenie gminy będzie przebiegało przez miejscowości: Bogusławice, Boguszyce, Brzezinka, Bystre, Cieśle, Dąbrowa, Gręboszyce, Jenkowice, Krzeczyn, Ligota Mała, Nowa Ligota, Ligota Wielka, Nieciszów, Nowoszyce, Osada Leśna, Ostrowina, Piszkawa, Poniatowice, Smardzów, Smolna, Sokołowice, Spalice, Świerzna, Wszechświęte, Wyszogród.

Prawie 1000 punktów rozświetli ulice naszych miejscowości, co poprawi nie tylko bezpieczeństwo i komunikację ale także komfort życia naszych mieszkańców. Dzięki temu projektowi nasza gmina bez kompleksów może konkurować z innymi gminami o miano miejsca, w którym warto mieszkać.

 Paweł Łobacz

Czytaj
Uroczyste wręczenie Medali za Długoletnie Pożycie Małżeńskie
2017-09-21 13:25:58, opublikował: Gieroń-Bojanowska Paulina

    Kolejne dwie pary zostały odznaczone Medalami za Długoletnie Pożycie Małżeńskie. Do grona zasłużonych medalistów dołączyli Państwo Anna i Kazimierz Warszawscy z Poniatowic oraz Państwo Teresa i Piotr Broccy z Ligoty Małej. Uroczystość odbyła się 20 września 2017 r. podczas sesji Rady Gminy Oleśnica. Odznaczenia wraz z legitymacjami i gratulacjami wręczyli: Wójt Gminy Oleśnica Marcin Kasina, Przewodniczący Rady Tadeusz Kunaj oraz Sekretarz Gminy Krzysztof Skórzewski.

    Przypominamy, że o odznaczenia mogą się ubiegać pary, które wspólnie przeżyły co najmniej 50 lat w związku małżeńskim. Wnioski można pobrać w Urzędzie Gminy Oleśnica, ul. 11 Listopada 24 w pok. nr 12 (parter) lub na stronie internetowej www.olesnica.wroc.pl w zakładce Druki. Szczegółowe informacje można otrzymać pod numerem telefonu  71 314 02 12.

Czytaj
Nowe tablice na obelisku w Boguszycach
2017-09-08 08:20:13, opublikował: Kędziora Piotr

Pamięć o historii...

Czytaj
Spotkanie byłych pracowników Urzędu Gminy Oleśnica
2017-04-18 09:36:05, opublikował: Kembłowska Agnieszka

W dniu 11 kwietnia 2017 roku w Urzędzie Gminy Oleśnica odbyło się spotkanie emerytów – byłych pracowników urzędu. Z zaproszenia Wójta skorzystało 10 osób. Pracownicy, którzy bezpośrednio z Urzędu odeszli na emeryturę spotkali się z Przewodniczącym Rady Tadeuszem Kunajem, Sekretarzem Gminy Krzysztofem Skórzewskim i starszymi stażem pracownikami Urzędu. Była to okazja na wspólną rozmowę w miłej atmosferze.

Czytaj
Nowy sołtys w sołectwie Nieciszów
2017-02-09 09:07:53, opublikował: Kembłowska Agnieszka

Nowy sołtys w sołectwie Nieciszów

W związku z rezygnacją, jaką na ręce Wójta złożyła dotychczasowa sołtys wsi Nieciszów Wiktoria Migalska, w dniu 07 lutego 2017 r. na świetlicy wiejskiej odbyły się przedterminowe wybory nowego gospodarza wsi.

Czytaj
Wójt odebrał ulicę Sosnową w miejscowości Spalice
2016-06-08 14:40:00, opublikował: Pawłowska Agnieszka

Wójt Gminy Oleśnica Marcin Kasina spotkał się z wykonawcami realizacji przebudowy ulicy Sosnowej w miejscowości Spalice.

Czytaj
Wszystkich: 424, wyświetlone od 0 do 20    Następne >