Korzystanie z witryny olesnica.wroc.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookies, więcej informacji pod tym linkiem.
Akceptuję (nie pokazuj tego powiadomienia) | Nie akceptuję (zabierz mnie z tej strony!)
 
Witamy na www.olesnica.wroc.pl
Facebook Gminy Oleœnica Nagrody, wyróżnienia i podziękowania dla Urzędu Gminy Oleœnica Elektroniczne Biuro Obsługi Ineresanta Biuletyn Informacji Publicznej Gminy Oleśnica Prawo Gminne Dane kontaktowe
 
   
 
 
GminaSamorządUrządKultura i SportOświataPomoc SpołecznaFinansePrzetargi i konkursy
  
 
  Nawigator: Strona główna / AktualnościMiesiąc: Rok:
Gazyfikacja Gminy Oleśnica
2027-09-27 14:34:54, opublikował: Bojanowski Paweł

Gazyfikacja Gminy Oleśnica

Informacja z dnia 1 lutego 2018 r.:

Szanowni Państwo,
Mieszkańcy miejscowości Boguszyce i Spalice !

W związku z działaniami podjętymi przez Gminę Oleśnica i Polską Spółkę Gazownictwa (PSG) dot. budowy sieci gazowej w sołectwach Boguszyce, Osiedle Boguszyce i Spalice, informuję, że na dzień 31 stycznia 2017 r. do Urzędu Gminy Oleśnica wpłynęły 134 wnioski, od mieszkańców i przedsiębiorców z ww. miejscowości, o określenie warunków przyłączenia gazu ziemnego. Ilość złożonych wniosków oraz wnioskowana moc przyłączeniowa urządzeń gazowych miała wpływ na pozytywny wynik analizy techniczno-ekonomicznej przeprowadzonej przez PSG. Koncepcja gazyfikacji powyższego obszaru została zaakceptowana przez Dyrekcję Oddziału Zakład Gazowniczy we Wrocławiu i wdrożona do Planu Inwestycyjnego na lata 2018-2019. Gazyfikacja podzielona została na trzy etapy, z czego pierwszy realizowany będzie do Zakładu Galwanizacyjnego w miejscowości Boguszyce ze względu na deklarowany przez ww. zakład wolumen zużycia paliwa gazowego.

Osoby, które nie złożyły jeszcze wniosków o przyłączenie do sieci gazowej mogą wypełnione wnioski składać w Urzędzie Gminy Oleśnica lub do PSG Sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu, przy ul. Ziębickiej 44, 50-507 Wrocław. Za pośrednictwem Urzędu zebrane wnioski również zostaną przekazane do PSG.

Aktualne informacje dotyczące przedmiotowej inwestycji oraz formularze wniosków dostępne są na stronie internetowej tut. Urzędu (www.olesnica.wroc.pl).

Jestem przekonany, że gazyfikacja następnych trzech sołectw z terenu gminy Oleśnica (dotychczas zgazyfikowano cztery sołectwa), po pierwsze w znacznym stopniu przyczyni się do poprawy jakości życia naszych mieszkańców, ale co ważne w perspektywie rozwoju gminy, wpłynie również na wzrost atrakcyjności kolejnych terenów dla potencjalnych inwestorów.

Korzystając z okazji chciałem podziękować mieszkańcom za złożone wnioski, sołtysom gazyfikowanych sołectw oraz Przewodniczącemu Rady Gminy Oleśnica Panu Tadeuszowi Kunajowi za zaangażowanie w walce o tak ważną dla gminy inwestycję.

Wójt Gminy Oleśnica
Marcin Kasina

  Proponowane przez PSG etapy realizacji gazyfikacji - mapa

Czytaj
Zawiadomienie o XLIII sesji Rady Gminy Oleśnica
2018-04-20 09:58:15, opublikował: Kembłowska Agnieszka

Przewodniczący Rady zawiadamia, że XLIII sesja Rady Gminy Oleśnica VII kadencji, dotycząca działalności Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej, odbędzie się 26 kwietnia 2018 r. o godz. 15.00 /czwartek/ w sali narad w Urzędzie Gminy Oleśnica przy ul. 11 Listopada 24.

Czytaj
Sprzęt ratownictwa dla OSP
2018-04-19 15:19:50, opublikował: Bojanowski Paweł

Sprzęt ratownictwa dla OSP

Gmina Oleśnica 19.04.2018 r. podpisała umowę i otrzymała dofinansowanie dla OSP w ramach konkursu ze środków Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej – Funduszu Sprawiedliwości. Konkurs organizowany był przez Ministerstwo Sprawiedliwości.
OSP z terenu Gminy Oleśnica zostaną doposażone w sprzęt ratownictwa, niezbędnego do udzielania pomocy poszkodowanym bezpośrednio na miejscu popełnienia przestępstwa. W ramach realziacji programu planowany jest: zakup defibrylatorów, torb ratowniczych, halliganów dielektrycznych, zestawy osłon poduszek Airbag, walizka z flarami po 6 szt., zestawy walizkowe do oznakowania wypadków, wyciągarki ręczne T-MAX, latarki ręczne Mactronic z nakładką sygnalizacyjną.
Łączna wartość sprzętu i urządzeń to 43 364,00 zł z czego 42 930,36 zł (99%) pochodzić będzie z dotacji celowej a 433,64 zł (1%) z budżetu Gminy Oleśnica.

Marcin Rzeźnik

Czytaj
Wykłada się do publicznego wglądu projekt mpzp dla obrębu Ligota Wielka, gmina Oleśnica
2018-04-18 08:16:06, opublikował: Ogrodnik Mariusz
Czytaj
GDDKiA zaprosza na piknik "Dolnośląskie Dni Bezpieczeństwa"
2018-04-11 14:19:44, opublikował: Bojanowski Paweł

Czytaj
LIGOTA WIELKA - Ogłoszenie i obwieszczenie o wyłożeniu do publicznego wglądu projektu mpzp dla obrębu Ligota Wielka
2018-04-11 08:39:44, opublikował: Ogrodnik Mariusz
Czytaj
Ogłoszenie o wyborze oferty na powierzenie realizacji zadania publicznego pod nazwą: „Bezpłatny Kurs Samoobrony dla Kobiet”
2018-04-10 09:18:13, opublikował: Pawłowska Agnieszka

Ogłoszenie o wyborze oferty na powierzenie realizacji zadania publicznego pod nazwą: „Bezpłatny Kurs Samoobrony dla Kobiet”

Czytaj
Wszystkich: 2768, wyświetlone od 0 do 7    Następne >
     
   
 
Serwis zgodny z specyfikacją HTML 4.01
Arkusze stylów zgodne z specyfikacją CSS
:: Prywatność :: Nota prawna :: CopyrightUrząd Gminy Oleśnica - operator i właściciel strony Hosted byProvider - dostawca usług internetowych Created byeFabrika - kreator strony internetowej Statystyki Stronę monitoruje stat24