Korzystanie z witryny olesnica.wroc.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookies, więcej informacji pod tym linkiem.
Szanowni Państwo,

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO).
Uprzejmie informujemy, że administratorem danych osobowych jest Gmina Oleśnica, reprezentowana przez Wójta Gminy Oleśnica.
Celem przetwarzania danych jest realizacja prawnych obowiązków administratora.
Szczegółowe informacje o przetwarzaniu danych osobowych dostępne są pod tym adresem.
 
Witamy na www.olesnica.wroc.pl
Facebook Gminy Oleœnica Nagrody, wyróżnienia i podziękowania dla Urzędu Gminy Oleœnica Elektroniczne Biuro Obsługi Ineresanta Biuletyn Informacji Publicznej Gminy Oleśnica Prawo Gminne Dane kontaktowe
 
   
 
 
GminaSamorządUrządKultura i SportOświataPomoc SpołecznaFinansePrzetargi i konkursy
  
 
  Nawigator: Strona główna / Przewodnik gminny / Sołectwa

Zarzysko: Podstawowe informacje

W 1380 r. pojawiła się pierwsza wzmianka o wsi. Jest to niewielka wieś przy zespole dworskim, stanowiącym centrum siedliska. Układ miejscowości ulicowy z kilkoma gospodarstwami, położonymi po obu stronach lokalnej drogi. Z zespołu dworskiego zachował się dwór, relikty ogrodu, park z drzewami rodzimymi i aklimatyzowanymi (pojedyncze okazy około 160 letnie) oraz ze stawem i wyspą na osi dworu. Zabudowa siedliskowa pochodzi z końca XIX wieku. Na szczególna uwagę zasługuje także zespół budynków gorzelni z XIX wieku.

Przysiółki na terenie wsi Zarzysko:

  • Smółczyce

Plac zabaw w Zarzysku

Lokalizacja Nr. ew. działki Właściciel nieruchomości Zarządca
Zarzysko 218/10 Gmina Oleśnica Urząd Gminy Oleśnica

     
   
 
Serwis zgodny z specyfikacją HTML 4.01
Arkusze stylów zgodne z specyfikacją CSS
:: Prywatność :: Nota prawna :: CopyrightUrząd Gminy Oleśnica - operator i właściciel strony Hosted byProvider - dostawca usług internetowych Created byeFabrika - kreator strony internetowej Statystyki Stronę monitoruje stat24