Korzystanie z witryny olesnica.wroc.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookies, więcej informacji pod tym linkiem.
Szanowni Państwo,

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO).
Uprzejmie informujemy, że administratorem danych osobowych jest Gmina Oleśnica, reprezentowana przez Wójta Gminy Oleśnica.
Celem przetwarzania danych jest realizacja prawnych obowiązków administratora.
Szczegółowe informacje o przetwarzaniu danych osobowych dostępne są pod tym adresem.
 
Witamy na www.olesnica.wroc.pl
Facebook Gminy Oleœnica Nagrody, wyróżnienia i podziękowania dla Urzędu Gminy Oleœnica Elektroniczne Biuro Obsługi Ineresanta Biuletyn Informacji Publicznej Gminy Oleśnica Prawo Gminne Dane kontaktowe
 
   
 
 
GminaSamorządUrządKultura i SportOświataPomoc SpołecznaFinansePrzetargi i konkursy
  
 
  Nawigator: Strona główna / Przewodnik gminny / Sołectwa

Piszkawa: Podstawowe informacje

W 1503 roku wieś była własnością Mateusza von Falckenberga. Rodzina ta utrzymała posiadłość w swych rękach do 1664 r. Obecnie to niewielka wieś-osada, położona przy drodze z Psiego Pola do Oleśnicy. Zabudowa rozproszona, składająca się z drobnych gospodarstw zagrodniczych, pochodzących z przełomu XIX i XX wieku, w dużym stopniu przekształcona. Dawny XIX-wieczny folwark pański, usytuowany na północnym krańcu wsi, został po 1945 r. częściowo rozebrany i po 1990 r. gruntowanie przebudowany. Nie przedstawia obecnie wystarczających wartości zabytkowych. Najcenniejsze są stare, około 100-letnie drzewa wzdłuż drogi przelotowej, prowadzącej do folwarku oraz drzewo o charakterze pomnikowym przy folwarku.

Świetlica w Piszkawie

Adres Zarządca Więcej informacji
Piszkawa 7a Gminny Ośrodek Kultury Oleśnica
z siedzibą w Boguszycach
tel. kontaktowy 71 314 02 37
www.gokolesnica.pl

Plac zabaw w Piszkawie
Lokalizacja Nr. ew. działki Właściciel nieruchomości Zarządca
Piszkawa 23/1 Gmina Oleśnica Urząd Gminy Oleśnica

     
   
 
Serwis zgodny z specyfikacją HTML 4.01
Arkusze stylów zgodne z specyfikacją CSS
:: Prywatność :: Nota prawna :: CopyrightUrząd Gminy Oleśnica - operator i właściciel strony Hosted byProvider - dostawca usług internetowych Created byeFabrika - kreator strony internetowej Statystyki Stronę monitoruje stat24