Korzystanie z witryny olesnica.wroc.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookies, więcej informacji pod tym linkiem.
Szanowni Państwo,

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO).
Uprzejmie informujemy, że administratorem danych osobowych jest Gmina Oleśnica, reprezentowana przez Wójta Gminy Oleśnica.
Celem przetwarzania danych jest realizacja prawnych obowiązków administratora.
Szczegółowe informacje o przetwarzaniu danych osobowych dostępne są pod tym adresem.
 
Witamy na www.olesnica.wroc.pl
Facebook Gminy Oleœnica Nagrody, wyróżnienia i podziękowania dla Urzędu Gminy Oleœnica Elektroniczne Biuro Obsługi Ineresanta Biuletyn Informacji Publicznej Gminy Oleśnica Prawo Gminne Dane kontaktowe
 
   
 
 
GminaSamorządUrządKultura i SportOświataPomoc SpołecznaFinansePrzetargi i konkursy
  
 
  Nawigator: Strona główna / Dla inwestorów / Charakterystyka Gminy

Kalendarz na Kwiecień 2019:

PnWtŚrCzPtSoN
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30

Dziś mamy 111 dzień roku
do końca pozostało 254 dni
Znak zodiaku:Byk
Charakterystyka Gminy

Gmina wiejska Oleśnica położona jest we wschodniej części województwa dolnośląskiego 24 km od centrum miasta Wrocław. Gminę charakteryzują silne powiązania funkcjonalno-przestrzenne z otoczeniem, wynikające przede wszystkim z bliskości i atrakcyjności dużego ośrodka miejskiego, jakim jest Wrocław. Natomiast szczególne powiązania z miastem Oleśnica wynikają m.in. z pełnionej przez to miasto funkcji powiatowej i świadczeniu usług wyższego rzędu oraz faktu, że jest to największy lokalny rynek pracy. Gmina Oleśnica jest największą gminą powiatu, stanowiąc 23,1% jego powierzchni. Sieć osadniczą gminy tworzy 45 miejscowości (wsi i przysiółków) zgrupowanych w 29 sołectwach. Gmina Oleśnica to również atrakcyjne tereny dla turystów. Znajdują się tu piękne zabytki, na czele z kościołami i pałacami.

Gmina dzięki korzystnemu położeniu geograficznemu ma doskonałe warunki do rozwoju budownictwa mieszkaniowego, handlu, rzemiosła i przemysłu. Droga ekspresowa S8 (Wrocław-Kępno-Sieradz-Łódź A1), droga krajowa nr 8 (Kudowa Zdrój-Budzisko) oraz nr 25 (Oleśnica-Kołobrzeg), droga wojewódzka nr 340 (Oleśnica-Ścinawa) oraz nr 451 (Oleśnica-Namysłów), a także linie kolejowe z Wrocławia, Katowic, Kępna, Krotoszyna i Ostrowa Wielkopolskiego przebiegające przez teren Gminy Oleśnica dają doskonałe połączenie komunikacyjne z pozostałymi regionami Polski.

Gmina Oleśnica stara się o uzyskanie certyfikatu „Gmina Fair Play”. Konkurs ten ma na celu promowanie gmin, które są przyjazne inwestorom.

Gmina Oleśnica jest uczestnikiem programu „Budujemy Sportową Polskę”. Celem programu jest promowanie tych gmin, które wspierają rozwój sportu dzieci i młodzieży oraz budują obiekty sportowe.

W celu wspierania przedsiębiorców dokonujących nowych inwestycji Gmina wprowadziła zwolnienia w podatku od nieruchomości w ramach pomocy de minimis (Uchwała Nr XIX/118/12 z dnia 26 kwietnia 2012 r). Zwolnienie  to dotyczy budynków będących nową inwestycją, zajętych na prowadzenie działalności gospodarczej.

     
   
 
Serwis zgodny z specyfikacją HTML 4.01
Arkusze stylów zgodne z specyfikacją CSS
:: Prywatność :: Nota prawna :: CopyrightUrząd Gminy Oleśnica - operator i właściciel strony Hosted byProvider - dostawca usług internetowych Created byeFabrika - kreator strony internetowej Statystyki Stronę monitoruje stat24