Korzystanie z witryny olesnica.wroc.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookies, więcej informacji pod tym linkiem.
Akceptuję (nie pokazuj tego powiadomienia) | Nie akceptuję (zabierz mnie z tej strony!)
 
Witamy na www.olesnica.wroc.pl
Facebook Gminy Oleœnica Nagrody, wyróżnienia i podziękowania dla Urzędu Gminy Oleœnica Elektroniczne Biuro Obsługi Ineresanta Biuletyn Informacji Publicznej Gminy Oleśnica Prawo Gminne Dane kontaktowe
 
   
 
 
GminaSamorządUrządKultura i SportOświataPomoc SpołecznaFinansePrzetargi i konkursy
  
 
  Nawigator: Strona główna / Działalność gospodarcza

Kalendarz na Kwiecień 2018:

PnWtŚrCzPtSoN
1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30

Dziś mamy 112 dzień roku
do końca pozostało 253 dni
Znak zodiaku:Byk
Działalność gospodarcza

Przedsiębiorco, załóż Profil Zaufany (eGO)
Dotacje na założenie firmy
Zapraszamy na szkolenia dla Wnioskodawców z zakresu podejmowania i rozwoju działalności gospodarczej
Partnerstwo na rzecz rozwoju dolnośląskich MMŚP i ich pracowników

Od dnia 1 lipca 2011 r., na podstawie ustawy z dnia 2 lipca 2004 r. o swobodzie działalności gospodarczej, (tekst jedn. Dz. U. z 2013 r. poz. 672 z późn. zm.), rozpoczęła działalność Centralna Ewidencja Informacji o Działalności Gospodarczej (CEIDG) prowadzona przez Ministra Gospodarki, w formie elektronicznego rejestru dostępnego przez Internet.

Rejestracja działalności gospodarczej osób fizycznych jest dokonywana drogą elektroniczną na podstawie wpisu do CEIDG. Przedsiębiorca może złożyć wniosek o wpis samodzielnie na nowym formularzu CEIDG-1, dostępnym na stronie http://www.ceidg.gov.pl lub w urzędzie gminy na formularzu papierowym, który zostanie przekształcony przez gminę w dokument elektroniczny z podpisem elektronicznym zweryfikowanym kwalifikowanym certyfikatem albo z podpisem potwierdzonym profilem zaufanym Elektronicznej Platformy Usług Administracji Publicznej (ePUAP). Nowy formularz CEIDG-1 zastąpił dotychczasowy formularz EDG-1. Zachęcamy osoby do korzystania z elektronicznej formy rejestracji firmy a także dokonywanie wszelkich zmian w prowadzonej rejestracji drogą elektroniczną. Niemniej jednak informujemy, iż zgodnie z art. 38 wspomnianej wyżej ustawy dane i informacje udostępniane przez CEIDG są jawne. Każdy ma prawo dostępu do danych i informacji udostępnianych przez CEIDG, ponadto dane i informacje, o których mowa w art. 37 ust. 1 i 2, są udostępniane na stronie CEIDG – www.firma.gov.pl. Zaświadczenia o wpisie w CEIDG dotyczące przedsiębiorców będących osobami fizycznymi w zakresie jawnych danych, o których mowa w art. 25 ust. 1, mają formę dokumentu elektronicznego albo wydruku ze strony internetowej CEIDG. Organy administracji nie mogą domagać się od przedsiębiorców okazywania, przekazywania lub załączania do wniosków zaświadczeń o wpisie w CEIDG.

Więcej informacji znajdą Państwo na stronie www.ceidg.gov.pl.

     
   
 
Serwis zgodny z specyfikacją HTML 4.01
Arkusze stylów zgodne z specyfikacją CSS
:: Prywatność :: Nota prawna :: CopyrightUrząd Gminy Oleśnica - operator i właściciel strony Hosted byProvider - dostawca usług internetowych Created byeFabrika - kreator strony internetowej Statystyki Stronę monitoruje stat24