Korzystanie z witryny olesnica.wroc.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookies, więcej informacji pod tym linkiem.
Szanowni Państwo,

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO).
Uprzejmie informujemy, że administratorem danych osobowych jest Gmina Oleśnica, reprezentowana przez Wójta Gminy Oleśnica.
Celem przetwarzania danych jest realizacja prawnych obowiązków administratora.
Szczegółowe informacje o przetwarzaniu danych osobowych dostępne są pod tym adresem.
 
Witamy na www.olesnica.wroc.pl
Facebook Gminy Oleœnica Nagrody, wyróżnienia i podziękowania dla Urzędu Gminy Oleœnica Elektroniczne Biuro Obsługi Ineresanta Biuletyn Informacji Publicznej Gminy Oleśnica Prawo Gminne Dane kontaktowe
 
   
 
 
GminaSamorządUrządKultura i SportOświataPomoc SpołecznaFinansePrzetargi i konkursy
  
 
  Nawigator: Strona główna / Działalność gospodarcza

Kalendarz na Grudzień 2018:

PnWtŚrCzPtSoN
1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 1213 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31

Dziś mamy 346 dzień roku
do końca pozostało 19 dni
Znak zodiaku:Strzelec
Działalność gospodarcza
Jak sfinansować projekt z obszaru technologii informacyjnych i komunikacyjnych - ICT
w programie Horyzont 2020
Nabór wniosków - środki unijne dla firm
Przedsiębiorco, załóż Profil Zaufany (eGO)
Dotacje na założenie firmy
Zapraszamy na szkolenia dla Wnioskodawców z zakresu podejmowania i rozwoju działalności gospodarczej
Partnerstwo na rzecz rozwoju dolnośląskich MMŚP i ich pracowników

Od dnia 1 lipca 2011 r., na podstawie ustawy z dnia 2 lipca 2004 r. o swobodzie działalności gospodarczej, (tekst jedn. Dz. U. z 2013 r. poz. 672 z późn. zm.), rozpoczęła działalność Centralna Ewidencja Informacji o Działalności Gospodarczej (CEIDG) prowadzona przez Ministra Gospodarki, w formie elektronicznego rejestru dostępnego przez Internet.

Rejestracja działalności gospodarczej osób fizycznych jest dokonywana drogą elektroniczną na podstawie wpisu do CEIDG. Przedsiębiorca może złożyć wniosek o wpis samodzielnie na nowym formularzu CEIDG-1, dostępnym na stronie http://www.ceidg.gov.pl lub w urzędzie gminy na formularzu papierowym, który zostanie przekształcony przez gminę w dokument elektroniczny z podpisem elektronicznym zweryfikowanym kwalifikowanym certyfikatem albo z podpisem potwierdzonym profilem zaufanym Elektronicznej Platformy Usług Administracji Publicznej (ePUAP). Nowy formularz CEIDG-1 zastąpił dotychczasowy formularz EDG-1. Zachęcamy osoby do korzystania z elektronicznej formy rejestracji firmy a także dokonywanie wszelkich zmian w prowadzonej rejestracji drogą elektroniczną. Niemniej jednak informujemy, iż zgodnie z art. 38 wspomnianej wyżej ustawy dane i informacje udostępniane przez CEIDG są jawne. Każdy ma prawo dostępu do danych i informacji udostępnianych przez CEIDG, ponadto dane i informacje, o których mowa w art. 37 ust. 1 i 2, są udostępniane na stronie CEIDG – www.firma.gov.pl. Zaświadczenia o wpisie w CEIDG dotyczące przedsiębiorców będących osobami fizycznymi w zakresie jawnych danych, o których mowa w art. 25 ust. 1, mają formę dokumentu elektronicznego albo wydruku ze strony internetowej CEIDG. Organy administracji nie mogą domagać się od przedsiębiorców okazywania, przekazywania lub załączania do wniosków zaświadczeń o wpisie w CEIDG.

Więcej informacji znajdą Państwo na stronie www.ceidg.gov.pl.

     
   
 
Serwis zgodny z specyfikacją HTML 4.01
Arkusze stylów zgodne z specyfikacją CSS
:: Prywatność :: Nota prawna :: CopyrightUrząd Gminy Oleśnica - operator i właściciel strony Hosted byProvider - dostawca usług internetowych Created byeFabrika - kreator strony internetowej Statystyki Stronę monitoruje stat24