Korzystanie z witryny olesnica.wroc.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookies, więcej informacji pod tym linkiem.
Szanowni Państwo,

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO).
Uprzejmie informujemy, że administratorem danych osobowych jest Gmina Oleśnica, reprezentowana przez Wójta Gminy Oleśnica.
Celem przetwarzania danych jest realizacja prawnych obowiązków administratora.
Szczegółowe informacje o przetwarzaniu danych osobowych dostępne są pod tym adresem.
 
Witamy na www.olesnica.wroc.pl
Facebook Gminy Oleœnica Wideotłumacz Elektroniczne Biuro Obsługi Ineresanta Biuletyn Informacji Publicznej Gminy Oleśnica Prawo Gminne Dane kontaktowe
 
   
 
 
GminaSamorządUrządKultura i SportOświataPomoc SpołecznaFinansePrzetargi i konkursy
  
 
  Nawigator: Strona główna / Oświata / Kultura


Kalendarz na Maj 2021:

PnWtŚrCzPtSoN
1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 1516
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31

Dziś mamy 135 dzień roku
do końca pozostało 230 dni
Znak zodiaku:Byk
Szkoła Podstawowa Gminy Oleśnica
PracownicyKonkursySportKulturaZajęcia pozalekcyjneWycieczkiRóżne
Kultura

,,Spotkanie z Teatrem”

W dniu 23 października 2007r. uczniowie Szkoły Podstawowej Gminy Oleśnica obejrzeli dwa spektakle: „Ja, Pinokio” i „Tomek Sawyer”, wystawione przez Katolicki Teatr Edukacji- Pokolenie JP2 z Krakowa, działający pod patronatem Fundacji im. ks.Siemaszki. Przedstawienia zostały zaprezentowane w sali widowiskowej Miejskiego Ośrodka Kultury i Sportu w Oleśnicy.
Sztukę „Ja, Pinokio”, czyli sceniczną adaptację powieści CarloCollodiego pt.,,Przygody Pinokia”, mieli przyjemność oglądać uczniowie klas 0-4 i było to dla nich niesamowite przeżycie . Baśniowa historia drewnianego pajaca została tu opowiedziana wierszem w sposób bardzo sugestywny i zabawny. Sztuka ta z pewnością przekazała nawet najmłodszym dzieciom główne prawdy zawarte w powieści: starszych trzeba słuchać i szanować, kłamstwo nie popłaca, a miłość czyni cuda.
Z kolei adaptację jednej z najgłośniejszych powieści Marka Twaina ,,Przygody Tomka Sawyera” obejrzeli uczniowie klasy piątej i szóstej, którzy w tytułowym bohaterze i jego losach mogli łatwo dostrzec odzwierciedlenie własnych marzeń, tęsknot i młodzieńczych problemów. Wartka akcja, sceny pełne humoru i satyry połączone z momentami grozy i tajemniczości ( uczniom szczególnie mocno zapadła w pamięć scena na cmentarzu) spowodowały, że kreacja najważniejszych wartości etycznych nie była dla młodych widzów nudna i nużąca.
Oba spektakle wzbudziły wiele pozytywnych emocji wśród dzieci i wniosły większe zainteresowanie teatrem. Dodatkowo dla uczniów klasy czwartej i piątej były one znakomitym odniesieniem do niedawno przeczytanych i omówionych lektur.
Dzień spotkania z teatrem z pewnością na długo zapisze się w sercach i umysłach wielu uczniów .

Tradycją naszej szkoły jest organizowanie scenek z życia Pana Jezusa.

Idą kolędnicy

„Idą kolędnicy! Wpuście nas do izby. Pięknie zaśpiewamy nie zrobimy ciżby.
Idą przebierańcy – będą śpiewać , tańczyć . Hej kolęda, kolęda!”…
Uczniowie klasy III Szkoły Podstawowej Gminy Oleśnica w Oleśnicy przygotowali
wraz z nauczycielkami p.Agatę Cieślińską i p. Urszulę .Bujwid przedstawienie jasełkowe
p.t. „Pastorałka”.
Zwyczaj kolędowania i przedstawienie krótkich scenek z historii Narodzenia Pańskiego, życzenia składane przez niezwykłych gości mają zapewnić wszystkim pomyślności w nadchodzącym roku.
Niezwykli goście: Maryja z Jezuskiem i Józefem, aniołowie, pastuszkowie ,góralka z góralem, król, krakowiak z krakowianką, król, kolędnik i trochę niegrzeczny diabeł.
Dziecięcym wdziękiem przepiękną recytacją i strojami urzekli wszystkich oglądających przedstawienie, za co otrzymali „burzę „ oklasków oraz podziękowania od dyrektora
Jana Leszka Rybiałka .
Dalsze chwile upłynęły na wspólnym dzieleniu się opłatkiem i składania sobie życzliwych i serdecznych życzeń świątecznych i noworocznych.

Dzień Babci i Dziadka zorganizowany przez klasy 0- III Klasa III przedstawia Jasełkę dla ukochanych babci i dziadków .

Styczniowa zabawa karnawałowa klas młodszych

Dzień Babci i Dziadka zorganizowany przez klasy 0- III
Klasa III przedstawia Jasełkę dla ukochanych babci i dziadków .

Klasa I i II prezentują wiersze i piosenki

Klasy oddziału przedszkolnego zaprezentowały tańce, piosenki i śpiew.

     
   
 
Serwis zgodny z specyfikacją HTML 4.01
Arkusze stylów zgodne z specyfikacją CSS
:: Prywatność :: Nota prawna :: CopyrightUrząd Gminy Oleśnica - operator i właściciel strony Hosted byProvider - dostawca usług internetowych Created byeFabrika - kreator strony internetowej Statystyki Stronę monitoruje stat24